+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Oslabljeni priznali premoč Lastovki
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v Ligi Nove KBM na tekmi 6. kola Lige za obstanek brez obolelih Julesa Akoda in Gezima Morine morali priznati premoč Lastovki. V Hali Komunalnega centra v Domžalah je bilo 69:61, ključna pa je bila zadnja četrtina, ko so Škofjeločani prejeli kar 32 točk, dosegli pa jih 17.

Liga Nova KBM, 6. kolo Lige za obstanek, sreda, 13.04.2016
Lastovka – LTH Castings 69:61 (16:16, 15:16, 6:12, 32:17)
Lastovka: Percel, Novak 2 (7 skokov), Shashkov 13 (5 podaj), Mlakar 16 (6 skokov), Zekavičić 13 (6 skokov), Julević 3, Šutulović 19, Janc 1, Rizvić 2.
LTH Castings: Rebec 9, Čančar 9, Sajevic 12, Abramovič 10, Habat 2, Radulović 6 (10 skokov), Čajič 13, Sočak, Pesquerel.

#12 Tomo Čajič – 32 minut, 13 točk (1/2 za dve točki, 3/4 za tri točke, 2/2 prosti meti), 4 skoki, 1 podaja, 1 blokada; +/- = +4; indeks 16.

Usodnih zadnjih 5 minut
Košarkarjem LTH Castingsa tudi v tretjem poizkusu v letošnji sezoni ni uspelo doseči 5. zaporedne zmage. Zmagoviti niz Škofjeločanov so še tretjič v letošnji sezoni prekinili Domžalčani, a tokrat ne košarkarji Helios Sunsev, temveč moštvo Lastovke. Slednje je tako še drugič v Ligi za obstanek ugnali četo Aleksandra Sekulića in izid v zmagah na medsebojnih tekmah v letošnji sezoni izenačili na 2:2. Trener LTH Castingsa tokrat ni mogel računati na pomoč obolelih Julesa Akoda in Gezima Morine, ker so si Škofjeločani mesto v četrtfinalu že priigrali, pa so priložnost dobili prav vsi preostali košarkarji. Sekulič je tako nekaj več kot 8 minut za igro ponudil tudi mlademu 16-letnemu Timu Sočaku, ki je tekmo končal pri 1 skoku in 1 osebni napaki. Kljub temu, da je prvi strelec Škofjeločanov Robert Abramović tokrat katastrofalno metal izza črte 6,75 (0/8), pa so bili košarkarji LTH Castingsa dolgo v dobrem položaju za peto zmago v nizu. Še v 35 minuti so Škofjeločani namreč vodili s kar 7 točkami prednosti (48:55), gostiteljem pa je v zadnjih petih minutah uspel delni izid 21:6, s katerim so prišli do izjemno pomembne zmage v boju za četrtfinale. Preobrat je pričel Filip Zekavičić, zmago pa z natančnim izvajanjem prostih metov potrdil Dejan Mlakar.

Andrej Žakelj, trener Lastovke: »Današnja predstava verjetno ni bila po godu gledalcem a za nas šteje le zmaga. Sploh v napadu smo bili nerazpoloženi, a tekme je konec. Oziramo se že proti sobotni tekmi proti Šenčurjanom. Čestitke LTH Castingsu za dosedanje rezultate, tudi v nadaljevanju Lige Nova KBM mu želim vse najboljše.«
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Tokrat smo 35 minut tekme odigrali dobro, v zaključku tekme pa nam je padla zbranost. Dopustili smo, da so gostitelji obrnili rezultat v svojo korist. Nam se je poznala odsotnost obolelih igralcev, za katere upam, da bodo čim prej znova v pogonu.«

Naslednja tekma:
Liga Nova KBM, 7. kolo Lige za obstanek, ŠD Poden, sobota, 16.04.2016
LTH Castings - Elektra Šoštanj (ob 20.00)