+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Po zmagi v Portorožu z nogo in pol že v četrtfinalu
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v Ligi Nova KBM na tekmi 4. kola Lige za obstanek zabeležili tretjo zmago v nizu in tako naredili velik korak k preboju med najboljših 8 v Sloveniji. Tokrat je po novem preobratu še tretjič v letošnji sezoni padel Portorož (84:86).

Liga Nova KBM, 4. kolo Lige za obstanek, sobota, 26.03.2016
Portorož – LTH Castings 84:86 (18:18, 21:24, 26:16, 19:28)
Portorož: Barbarič 26 (9 skokov + 6 podaj), Borse, Petrović 11 (7 skokov + 5 podaj), Trampuš 8, Zupan 4, Karavdić, Buda 2, Hodžić 19, Besedič 14.
LTH Castings: Rebec 3, Čančar 19 (6 skokov), Sajevic 5, Abramović 18 (5 podaj), Akodo 14 (6 skokov + 5 podaj), Radulović 11, Morina 16 (6 skokov).

Naj igralec LTH Castingsa:
#5 Vlatko Čančar – 36 minut, 19 točk (4/5 za dve točki, 3/7 za tri točke, 2/2 prosti meti), 6 skokov, 1 podaja; +/- = +5, indeks 20.

Potek tekme skoraj identičen prvi medsebojni tekmi v Luciji
Portorožani so še drugič v letošnji sezoni na domačem terenu morali priznati premoč Škofjeločanom, pa čeprav je tudi tokrat le nekaj minut pred koncem kazalo na zmago domačinov. Tekma 4. kola Lige za obstanek je imela zelo podoben potek kot tista, ki sta jo moštvi odigrali v rednem delu tekmovanja. Tudi tokrat so obračun bolje pričeli košarkarji LTH Castingsa, ki so v nadaljevanju prednost zapravili, se znašli v visokem zaostanku, a na koncu vendarle premogli dovolj moči za preobrat in končno zmago. V 14. minuti so Škofjeločani vodili s +11 (23:34) in imeli pod košem lepo priložnost za povišanje vodstva, a jo zapravili. Domači košarkarji so se nato hitro pričeli približevati gostom, v 24. minuti pa so po košu Alena Hodžića že povedli (45:44). Pri domačih se je že razigranemu Janu Barbariču pridružil še Jure Besedič, ki je zadel 4 trojke iz 8 poizkusov. Po košu Vjekoslava Petrovića v 31. minuti za 70:58 je vse kazalo na zmago Portorožanov, a Škofjeločani so še enkrat več v zaključku tekme našli dovolj moči za preobrat. Znova je izjemno pomembno vlogo odigral Jules Akodo, ki je v manj kot 4 minutah zbral 9 točk in s trojko v 37. minuti Škofjeločane povsem približal domačinom (77:73). Izid je s trojko na 80:80 v 39. minuti izenačil Gezim Morina, zadnjih 6 točk za LTH Castings pa je dosegel Robert Abramović in tako poskrbel za tretjo zmago v nizu.

Naslednji na Poden prihajajo Šenčurjani
Škofjeločani so znova prišli v zmagovalni ritem, že v soboto, 2. aprila, pa bodo imeli na domačem terenu priložnost, da tudi dokončno potrdijo preboj v četrtfinale. V Športno dvorano Poden bo priša ekipa Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, ki je v prvih 4 kolih Lige za obstanek uspela premagati le Elektro in se tako znašla v položaju, ko se bo potrebno močno boriti za preboj med najboljših 8 v Sloveniji. Povsem za ovratnik jim namreč dihajo košarkarji Lastovke, Portoroža in ne nazadnje tudi vroči Polzelani.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Konstantin Subotić, trener Portoroža: »Po dobri in izenačeni tekmi se je do zmage prebila ekipa, katera je v končnici napravila manj napak. Čestitke igralcem za pravi pristop, ne glede na nesrečen razplet gremo naprej z dvignjeno glavo.«
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »V drugi četrtini smo imeli priložnost, da bi s polaganjem ušli na 13 točk prednosti, a smo to priložnost zapravili in nasprotnikom dali krila. V drugem polčasu smo zelo slabo branili svoj koš in se znašli v težkem položaju. Če iščem pozitivne stvari, je to poleg zmage zagotovo igra v zadnjih petih minutah, ki je bila fantastična.«