+386 59 935 619

03128-1000010043

Odeja na finalnem turnirju pokala Slovenije!
slikcaMlada ekipa Odeje se je pomerila z aktualnimi državnimi prvakinjami v polfinalu pokala za ženske, ekipi Merkur Celje. Celjanke so dan kasneje v finalu premagale še HIT Kr.Gora in postale še četrtič zapored pokalne prvakinje.
Članice - Finalni turnir za pokal Slovenije:

Merkur Celje : Odeja 90:38 (30:8, 21:6, 7:13, 32:11)

Merkur Celje: Komplet 16 (2:2), Erkič 13 (2:2), Čonkova 12 (2:2), N. Kvas 13 (3:4), Prša 12 (0:1), Vulić 9 (1:2), U. Kvas 8 (8 pridobljenih žog in 5 skokov), Radulovič 6, Muhovic 1 (1:2), Jereb, Maganjić, Maukar.
Odeja Škofja Loka: T. Oblak 10 (2:3), K. Oblak 9 (1:2), Horvat 5 (1:2), Žakelj 5 (0:2), Dečman 4 (2:5), Vukovič 3, Rešek 2, Novak, Hatič, Čadež, Lesjak, Ljubenovič, Brdnik.

Da mlada ekipe Odeje proti ekipi Merkur Celje, ki trenutno zaseda tretje mesto v mednarodni ligi ABA in je v FIBA pokalu premagala veliki CSKA, nima prav velikih možnosti, smo vedeli že veliko pred tekmo. So pa bile mlade Ločanke pred tekmo trdno odločene, da se pokažejo v najboljši luči. Vendar se je zgodilo prav nasprotno. Odigrale so najslabšo tekmo sezone, vendar oslabljene za dve igralki prve peterke (Karmen Brdnik – poškodba in Ana Ljubenovič – gripa), kar je pomenilo, da je morala 16-letna Teja Oblak prevzeti breme prve organizatorke prav proti tako močni ekipi kot je Celje. Že začetek tekme je nakazal kako se bo vse skupaj končalo. V prvem polčasu, ki se je končal z 37 točkami razlike, so Ločanke zmogle vsega 17% met iz igre, kar je daleč najslabše letos. Veliko pa so za to »krive« domačinke, ki so zares dobro pripravljene in igrajo zelo agresivno obrambo. V 3.četrtini pa so mlade gorenjke doživele preporod. S poletno igro in predvsem veliko boljšo obrambo so popolnoma zmedle ekipo Celja in jim dovolile v teh 10 minutah le 7 točk (pa še te je dosegla fenomenalna Maja Erkič sama) in dobile to četrtino z 13:7, kar ni uspelo niti trenutno vodilni ekipi v državnem prvenstvu, HIT Kranjska Gora, ki se je dan kasneje v finalu odlično upirala. Žal pa ekipa Odeje ni zdržala takega tempa do konca in Celjanke so do konca razliko le še višale. Vsekakor pa smo lahko ponosni, da so se sploh uvrstile na finalni turnir. Taka tekma je nedvomno izkušnja, ki jo bodo lahko unovčile kdaj kasneje.