+386 59 935 619

03128-1000010043

Četrta zaporedna zmaga članic!
slikcaMlada članska ekipa se je s četrto zaporedno zmago utrdila na 6.mestu in se z decemberskimi zmagami "dvignila iz feniksa"...
1.SKL – ČLANICE – 11.KOLO

ODEJA – KONJICE SPECIAL RIBIČ
83:68 (20:23, 20:11, 16:13, 27:21)

Strelke:
ODEJA: Žakelj 18 (6/4, 4T), Rešek 10 (4/2, 6 skokov), Brdnik 10 (5T), T.Oblak 9 (4/3), Ljubenovič 8 (9 skokov), Čadež 8 (4/4), Hatič 8 (2/1, 1T), Horvat 7 (8/7, 8 skokov), Vukovič 3 (1T), Lesjak 2, Novak, Dečman.
KONJICE: Klasan 29 (16/15, 6 skokov), K.Klančnik 12 (3/2), Lubej 10 (6/6), Soderžnik 6 (2/0), Šrot 5 (2/1, 6 skokov), Božičevič 2 (2/2), I.Klančnik 2 (2/0), Meglič 2, N.Klančnik.

Dvorana Poden je bila tudi tokrat začarana za gostje. Tekma je bila sicer veliko težja, kot je videti po rezultatu. Konjičanke so začele zelo samozavestno in bile v 1. četrtini zelo učinkovite. Ločanke pa zelo zmedene in nervozne. Šele v zadnjih petih minutah pred polčasom, pri rezultatu 25:30, so igralke Odeje z borbeno obrambo in nekaj hitrimi protinapadi in tremi zaporednimi trojkami, prevesile tehtnico na svojo stran in do polčasa naredile 6 točk razlike v svojo korist. Konjičanke se niso predale in so v 3. četrtini samo z uspešnim izvajanjem prostih metov držale korak z vedno bolj razigranimi Ločankami. Iz igre so zadele le enkrat. Osem minut pred koncem je svojo 5.osebno napako naredila borbena kapetanka domačih, Eva Rešek, ki je do takrat izjemno pokrivala najnevarnejšo gostujočo igralko Klasanovo. Le-ta je nato prevzela breme nase in v zadnjih minutah tekme dosegla 13 točk od skupno 29, od tega kar 11 iz prostih metov. Igralke Odeje pa so bile tokrat zelo motivirane in razpoložene za igro tako, da so dosegle še četrto zaporedno zmago na domačem igrišču in se tako utrdile na 6. mestu. Največja odlika ekipe Odeje tako postaja raznovrstnost, nepredvidljivost in ekipni duh. Na zadnjih petih tekmah so bile med vodilnimi strelkami že skoraj vse igralke, v obrambi pa garajo ena za drugo.

Trener Odeje, Drago Klemenčič: »Z novo zmago smo postavili stvari na svoje mesto. Zdaj nas čaka še težje delo, saj je dobro formo potrebno zadržati in na preostalih domačih tekmah nadaljevati z uspešno igro. Pohvale celotni ekipi za obrambne naloge na današnji tekmi. Plan, ki smo ga imeli pred začetkom tekme so uresničile do popolnosti. Upam, da bomo v naslednjem koledarskem letu nadaljevali uspešno.«

Trener Konjic S.R., Milan Vodnik: »Domače igralke so bile enostavno boljše, zati jim čestitam za zmago. Mi smo delali preveč napak v obrambi, v napadu pa so igralke igrale premalo kolektivno. Iz posamičnih akcij pa smo težko dosegali koše.«