+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Strelski mrk v zadnji četrtini odnesel zmago proti Laščanom
slikcaKošarkarjem LTH Castingsa je na tekmi 9. kola Lige Telemach proti Zlatorogu iz Laškega dolgo kazalo odlično, potem pa v zadnji četrtini žoga ni in in hotela skozi obroč, zmaga pa je odšla v Laško. Končni rezultat obračuna v ŠD Poden je bil 73:90, za Škofjeločane pa je bil to prvi poraz v letošnji sezoni na domačem parketu.

Liga Telemach, 9. kolo, ŠD Poden, sobota, 19.12.2015
LTH Castings - Zlatorog Laško 73:90 (29:26, 18:18, 24:19, 2:27)
LTH Castings: Rebec 10, Čančar 10, Sajevic 2, Abramović 19, Habat 2, Akodo 12, Radulović 10 (6 skokov), Čajič, Vršnik 4 (6 skokov), Pesquerel 4.
Zlatorog Laško: Jurak 18 (6 skokov), Barič 2, Jeftič 10 (7 skokov), Maček, Krušič 9, Vašl 14 (5 skokov in 5 podaj), Abrams 14, Vujasinović 8 (5 podaj), Đekić 11 (5 skokov), Čebašek 4.

#7 Robert Abramović – 27 minut, 19 točk (5/6 za dve točki, 2/10 za tri točke, 3/5 prosti meti), 3 skoki, 2 podaji; indeks 11, +/- = -11.

Škofjeloški klub na zmago proti Laščanom čaka že od leta 2008. Tokrat so bili varovanci Aleksandra Sekulića dolgo časa blizu tega, da ta negativen niz prekinejo, na koncu pa zabeležili celo enega najvišjih porazov. Usodna je bila zadnja četrtina, ki so jo gostje dobili z rezultatom 27:2.

Tako eni kot tudi drugi so na samem začetku delovali zelo razpoloženo. Pri domačih je tekmo odlično pričel Jules Akodo, ki je že v prvi četrtini zbral 11 točk, gostje pa so na drugi strani večino košev dosegli z igro pod samim obročem. Nobena izmed ekip si v prvi polovici srečanja ni uspela priigrati vidnejše prednosti, večino časa pa so bili v ospredju domačini. Tako kot na večini tekem v letošnji sezoni se košarkarji LTH Castingsa najboljšo igro prikazali v tretji četrtini. Po dveh zaporednih trojkah so v 25. minuti povedli že z 11 točkami prednosti (61:50), enaka razlika pa je bila tudi tri minute kasneje, ko je na semaforju pisalo 71:60. Mrk. Ne lunin, niti ne sončni – sledil je strelski mrk Škofjeločanov, ki je trajal več kot 9 minut. Laščani so na drugi strani ujeli pravi ritem v napadu in najprej ujeli domače, nato pa iz minute v minuto na igrišču delovali bolj razigrano in višali svojo prednost. Svoje je na koncu s tremi trojkami dodal še kapetan Goran Jurak, ki je bil z 18 točkami tudi najboljši strelec gostov. Edini koš za domače pa je manj kot pol minute pred koncem dosegel Antoine Pesquerel.

Za Laščane je bila to zadnja tekma v letošnjem koledarskem letu, medtem ko bodo Škofjeločani še pred novim letom imeli priložnost, da se vrnejo na zmagovalne tirnice. Čaka jih zahtevno gostovanje pri Rogaški, ki v letošnji sezoni na domačem terenu še ne pozna poraza.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "V življenju poznamo sončni mrk, lunin mrk, mi pa smo danes spoznali še strelski mrk. Uvodnih 30 minut smo igrali izjemno dobro, nato pa Laščanom dobesedno podarili zmago."
Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: "Na tekmi smo pokazali dva obraza. V prvem polčasu in polovici tretje četrtine smo slabo igrali v obrambi in posledično nam tudi napad ni stekel tako, kot bi moral. To obdobje moramo čim prej pozabiti. Za tem smo zaigrali povsem drugače, kakor da bi obrnili ploščo. Spremenil se je naš odnos do igre, dosti boljša obramba pa nas je peljala do dobrega napada in zaslužene zmage."