+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Za konec visok poraz v Konjicah
slikcaČeta Jake Hladnika je sezono 2013/14 zaključila s porazom v Slovenskih Konjicah in tako v 1. SKL za ženske ostala pri eni sami zmagi. Konjičanke so bile boljše z 71:34, kljub visoki zmagi pa tudi one ostale brez preboja v polfinale.

1. SKL za ženske, 2. del, 10. kolo, ŠD Slovenske Konjice, nedelja, 23.3.2014

KONJICE – Odeja 71:34 (18:15, 19:3, 21:11, 13:5)
Konjice: Brdnik 7, Klančnik K. 8 (8 skokov), Einfalt 2 (6 skokov), Klančnik N. 4, Pokorn 2, Zdovc 13, Juhart 6, Hatunšek 14 (5 skokov + 6 podaj), Ramšak, Gošnjak 6 (8 skokov), Šrot 6 (6 skokov), Flašker 3.
Odeja: Ziherl 4, Kotar, Adamović 9, Šmid, Gulan, Štembergar (5 skokov), Čilović 2, Dumenčič, Jevtović 7, Sever 10 (5 skokov), Brković 2.

Košarkarice Odeje so letošnjo sezono pričele proti Konjičankam, tudi na zadnji tekmi v sezoni 2013/14 pa je Škofjeločankam nasproti stala četa Stojana Finka. 19. oktobra lani je bilo na Podnu 65:53 v korist varovank Jake Hladnika, po vsej verjetnosti pa nihče ni slutil, da bo to tudi edina zmaga Odeje v prvenstvu. Sledilo je namreč 19 zaporednih porazov, od tega 8 v ŠD Trata, 1 v dvorani Poden in 10 na gostovanjih.

Tudi za Konjičanke je bila tekma proti Odeji zadnja v letošnji sezoni, saj se jim kljub odlično odigranemu drugemu delu tekmovanja ni uspelo prebiti med najboljše 4. Tekmo so bolje pričele košarkarice Odeje, ki so hitro povedle s +5 (0:5), po novem košu Sandre Jevtović v 4. minuti pa je bilo že +7 (2:9). V 6. minuti je Jevtovića prišla že do 7 točk, tam pa se je tudi ustavila, saj v nadaljevanju 4 njeni poizkusi niso našli pravega cilja.

10 minut brez ene same dosežene točke
Škofjeločanke so bile v prednosti vse do 9. minute, domačinke pa je v prvo vodstvo (14:13) še isto minuto popeljala Aneja Einfalt. Z uspešnim metom za dve točki je na drugi strani hitro odgovorila Saša Ziherl, nato pa je pri Odeji sledil popoln razpad sistem. Še v 13. minuti je bilo 23:18, do konca prvega polčasa pa so Konjičanke pripravile delni izid 21:0, s katerim so domačinke v 24. minuti srečanja ušle že na +26 (44:18). Tekma je bila že odločena, prednost Konjičank pa je še kar naraščala. Vrh je dosegla prav ob koncu obračuna, ko je končni izid 71:34 postavila Katja Klančnik.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi: (kzs.si)
Stojan Fink, trener Konjic: "Zadnjo tekmo v sezoni smo odigrali motivirano in minute razdelili med vse igralke. S celotno sezono sem zadovoljen. Mlajše igralke so svojo priložnost izkoristile, dobro so se vključile v ekipo Teja Dimec, Sara Vujačić in Tajda Šrot ter povratnica Ajša Zdovc, medtem ko sta Katja in Neja Klančnik dobro vodili mlado ekipo."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Konjice so nam pokazale, kako se igra v obrambi in bori za klub, ne glede na to, da tekma ne odloča o ničemer. Nasprotnicam zato čestitam. O odnosu nekaterih naših igralk ni vredno izgubljati besed. Žal se sezona ni iztekla po mojih pričakovanjih. Vmes so posegle predvsem poškodbe, a vseeno to ni razlog, da smo tako padli. Za naš neuspeh prevzemam krivdo sam. Hvala upravi, ki je kljub porazom celotno sezono stala za nami."

Lestvica: Athlete Celje 18/1, Triglav 16/3, Grosuplje 12/7, Domžale 6/13 //// Konjice 5/15, Odeja 1/19.

Vesna Sever je bila z 10 točkami najboljša strelka Odeje. (Foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Kapetanka Daša tokrat ni našla poti do obroča. (Foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)