+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: 41 točk v zadnji četrtini za zmago v Podčetrtku
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je na gostovanju v Podčetrtku prišla do pomembne zmage. V tekmi 21. kroga 2. SKL je bila z 99:87 boljša od domačih Term Olimie, blestela pa sta predvsem Dejan Milašinović (25 točk) in Aleš Kunc (23 točk).

Člani, 2. SKL, 21. krog, ŠD Podčetrtek, petek, 21.3.2014

Terme Olimia Podčetrtek – LTH CASTINGS 87:99 (20:20, 20:23, 9:15, 38:41)
Terme Olimia Podčetrtek: Pešič 11, Kočevar 2, Trupaj 11, Tabak 2, Gobec 4, Spešič 22 (6 skokov), Štruc 17, Remus 15 (7 skokov), Švigelj, Petrovič 3.
LTH Castings: Ličan, Vršnik, Mezek 4 (5 skokov), Bošnjak 6, Kunc 23, Milašinović 25, Tomič 5, Čajič 15, Finžgar 17, Bejtić 1.

Košarkarji LTH Castingsa so še drugič v letošnji sezoni bili boljši od Term Olimie, z zmago pa poskrbeli tudi za to, da je njihova statistika na gostovanjih spet pozitivna (6 zmag in 5 porazov). Že sam začetek tekme je nakazoval, da Škofjeločani utegnejo prekiniti niz dveh zaporednih porazov na gostovanjih. Proti Podčetrtčanom, katerim so varovanci Petra Hartmana v dvorani Poden nasuli kar 108 točk, so hitro povedli in se v 9. minuti srečanja že znašli v vodstvu s +8 (12:20). Zaključek prve četrtine je sicer pripadel domačim, ki so izid izenačili na 20:20, v 12. minuti pa po tehnični osebni napaki Aleksandra Tomića celo povedli (29:25). Delni izid 6:0 je Škofjeločane vrnil v ospredje (29:31), vse do konca srečanja pa domačinom ni več uspelo povesti.

V zadnji četrtini kar 71 točk
Že v prvem polčasu, ki so ga z s tremi točkami prednosti dobili Škofjeločani (40:43), sta padli dve tehnični osebni napaki, v začetku tretje četrtine pa je sledila še tretja. Svojo drugo na srečanju je dobil Boštjan Trupaj, ki je simuliral osebno napako. Košarkarji LTH Castingsa so nemir na domači klopi, kjer je tokrat manjkal trener Boris Zrinski, odlično izkoristili in v 22. minuti povedli s +10 (40:50). Domači se niso predali in se v 33. minuti približali na vsega 3 točke zaostanka (68:71). Plus tri je bilo za Škofjeločane tudi v 36. minuti (72:75), nato pa je sledila prava serija izvajanj prostih metov. Četa Petra Hartmana je ostala zbrana in v končnici zadela kar 13 od 14 prostih metov.

Škofjeločani so s to zmago prekinili tudi niz treh zaporednih zmag Term Olimie pred domačimi navijači. V prihodnjem krogu košarkarje LTH Castingsa čaka obračun s Parklji. Tekma v dvorani Poden se bo v soboto, 29. marca, pričela ob 20. uri.

Izjave po tekmi: (slovenska-kosarka.si)
Igor Spešič, igralec Term Olimia: "Najprej čestitke Škofja Loki za zmago. Če pa danes ne bi zmagali, ko so imeli na parketu 5 igralcev in dva prijatelja v sivem, ne vem kdaj bi. Ponavlja se isti scenarij kot zadnjih nekaj tekem. Kot kaže je »mali Podčetrtek« trn v peti ljudem, ki so v slovenski košarki in favorizirajo določene ekipe, saj sta bila glavna akterja ponovno gospoda v sivem. Ne jočemo po porazu in iščemo drugje krivce, ampak to, kar se dogaja v tej ligi, je po mojem mnenju katastrofa. Košarka, ki je eden izmed lepših kolektivnih športovm se zaradi neizučenih gospodov v sivem, ki v življenju niso igrali košarke ali so jo igrali na igriščih za svojo osnovno šolo, uničuje. Delajo se norca iz nas, ki košarko igramo s srcem in z dušo. Sodnika naj se zamislita, kako sta danes sodila in tudi če ima gostujoča ekipa igralca, ki je svetovni prvak v košarki 3 na 3, še ne pomeni, da je bog in da lahko dela, kar si želi. Ampak z njuno pomočjo je zgleda to še kako možno. Dragi soigralci, ravno zdaj poslušam znano pesem, ki jo je predlagal Rok Gobec - "Nemože nam nitko ništa". Skupaj smo močnejši in se ne predajamo."
Rok Gobec, igralec Term Olimia: "Kljub temu, da je Škofja Loka veljala za favorita, smo upali na presenečenje. Borili smo se do zadnjih atomov moči, vendar to ni bilo dovolj. Poznala se nam je odsotnost trenerja Borisa Zrinskega, ki je moral prestati kazen. Sedaj moramo dvigniti glave in dobiti zaostalo tekmo proti Plami purju. Čestitam LTH-ju na korektni tekmi in zasluženi zmagi."
Aleš Kunc, igralec LTH Castingsa: "Veseli me, da smo po dolgem času odigrali dobro, z veliko želje in energije in iz težkega gostovanja odnesli dve točki."
Dejan Milašinović, igralec LTH Castingsa: "Mislim, da sta glavna razloga za zmago, naša boljša fizična pripravljenost in zelo uspešen met iz igre. V zadnji četrtini je bila igra dokaj raztrgana, tako da sta obe ekipi dosegli veliko lahkih košev. Poleg tega se je domača ekipa preko hitrih osebnih napak skušala vrniti v tekmo, vendar smo ohranili mirno roko in bili natančni z linije prostih metov."

Lestvica: Šenčur GGD 18/2, LTH Castings 16/5, Plama Pur 16/4, Lastovka Domžale 13/7, Parklji 11/9, Litija 10/10, Elektro Gorenjska prodaja 10/10, Terme Olimia Podčetrtek 10/10, Kolpa Črnomelj 9/11, Postojna 7/14, Krka mladi 7/13, Hrastnik 6/14, Radenska Creativ Sobota 4/16, UKK Koper 4/16.