+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Celjanke jezo po pokalnem neuspehu stresle na Odejo
slikcaČlanska ekipa Odeje v zadnji domači tekmi v letošnji sezoni po pričakovanjih ni uspela presenetiti favorizirane ekipe Athlete Celja. Slednja je v športni dvorani na Trati nasula kar 118 točk, Škofjeločanke pa so se ustavile pri številki 48. Četa Jake Hladnika bo sezono zaključila v nedeljo, 23. marca, v Slovenskih Konjicah.

Članice, 1. SKL za ženske, drugi del, 9. krog, ŠD Trata, sobota, 19.3.2014

Odeja – ATHLETE CELJE 48:118 (11:37, 16:23, 8:31, 13:27)
Odeja: Ziherl 14, Kotar 5, Adamović 7, Gulan, Šmid, Dumenčič 6, Jevtović 2 (5 skokov), Sever 14, Brkovič.
Athlete Celje: Abramović 10, Potočnik 11, Hamrouni 11, Ocvirk 9, Gajić 27 (15 skokov), Lisec 16 (15 skokov), Osterman 5 (7 skokov), Murn 2, Mišeljić 2, Tyson Thomas 25.

V 19. tekmi sezone 2013/14 v 1. SKL za ženske so Škofjeločanke zabeležile še 18. poraz in tako dokončno ostale brez vsakih možnosti za preboj na končno 5. mesto. Tokrat so se nad Škofjeločankam znesle košarkarice Athlete Celja, ki so med vikendom izgubili eno izmed ključnih tekem v sezoni. V pokalnem tekmovanju so namreč v polfinalu klonile proti končnemu zmagovalcu Triglavu in tako zapravile možnost za lovoriko.

Za začetek šov Tyson-Thomasove
Domači trener, ki tokrat ni mogel računati na pomoč Kristine Erznožnik, Tjaše Teropšič, Irme Čilović, Maje Štembergar, sester Zupan in poškodovane Nine Istenić, je imel težave že pri sestavi moštva. Kapetanski trak je pripadel Daši Dumenčič, ki je tekmo pričela skupaj z Ziherlovo, Adamovićevo, Severjevo in Jevtovićevo. Da se tokrat Škofjeločankam ne piše nič dobrega, je bilo jasno že na samem začetku, ko je že pred koncem prve minute na semaforju pisalo 0:8. Domačinke so sicer odgovorile z delnim izidom 5:0, nikakor pa niso uspele zaustaviti razigrane Američanke Carmen Tyson-Thomasove, ki je že v uvodnih 6 minutah srečanja zbrala kar 17 točk.

Več minut na parketu dve 15-letnici
Po šestih minutah igre se je Američanka usedla na klop, prednost Celjank je v tistem trenutku znašala že kar 21 točk (5:26), do konca prve četrtine pa je še narasla (11:37). Izjemno agresivna igra gostujočih košarkaric je za domačo vrsto prestavljala velike težave, saj se je večino napadov Odeje zaključilo že na obrambni polovici. Ko je bilo že po 13 minutah igre +33 za Celjanke (15:48), se je domači trener odločil, da bo malo več priložnosti ponudil igralkam, ki v letošnji sezoni niso bile deležne velikega števila minut. Na parket sta tako stopili komaj 15-letni Neža Šmid in Vanesa Gulan, na parketu pa jima je družbo delala tudi Rebeka Brković.

Zaključek v Slovenskih Konjicah
Prednost gostujočih košarkaric je do konca srečanja pričakovano le še naraščala in se zaustavila pri rekordnih 70 točkah (48:118). V gostujoči vrsti je navdušil predvsem trio Gajić-Lisec-Thomas, ki je zbral kar 68 točk in 33 skokov. Pri domačih sta se pri 14 točkah zaustavili Saša Ziherl, ki je zadela vse 4 mete za tri točke, in Vesna Sever. Precej lepšo priložnost za zmago bodo Škofjeločanke imele v zadnjem krogu, ko se bodo v nedeljo, 23. marca, podale na gostovanje v Slovenske Konjice.

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Celjanke so prikazale vrhunsko 40-minutno predstavo obrambe po celotnem igrišču, čemur naša ekipa ni bila sposobna slediti."
Damir Grgič, trener Athlete Celja: "Reakcija naših igralk po izpadu iz pokalnega tekmovanja v polfinalu je bila korektna. Pričakujem, da bo naša ekipa v tej smeri tudi nadaljevala. Čestitke košarkaricam za zmago, Odeji pa za korektno igro."

Lestvica: Athlete Celje 18/1, Triglav 16/3, Grosuplje 12/7, Domžale 6/12 //// Konjice 3/15, Odeja 1/18.