+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Z zmago proti Litiji nazaj na zmagovalnih tirnicah
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 20. kroga 2. SKL prišli do zelo pomembne zmage proti Litiji in tako prekinili niz dveh zaporednih porazov. Končni rezultat v ŠD Poden je bil 80:72, največ točk za domače (17) pa je zbral Tomaž Mezek.

Člani, 2. SKL, 20. krog, ŠD Poden, sobota, 15.3.2014

LTH CASTINGS – Litija 80:72 (19:20, 26:16, 16:20, 19:16)
LTH Castings: Mezek 17 (6 podaj), Bošnjak 5 (10 skokov), Kunc 6, Jamnik, Milašinović 10, Čajič 12 (6 skokov), Finžgar 16, Bejtič 14
Litija: Razdevšek 4, Germ 6, Velikonja Grbac 7, Špan 12, Nučič, Tušek 20 (9 skokov), Katjna 1, Dobravec 7, Ovnik 15.

Kot 10. v letošnji sezoni 2. SKL so v škofjeloški dvorani Poden gostovali košarkarji Litije, ki so prav tako, kot prejšnjih 9 ekip, Škofjo Loko zapustili poraženi. Litijani so varovance Petra Hartmana precej namučili že novembra lani v Litiji, ko je bilo še v 28. minuti +15 za domače, a je izkušenim Škofjeločanom na koncu rezultat vendarle uspelo obrniti v svojo korist. Kljub temu, da so tokrat nastopili brez nekdanjega člana LTH Castingsa Nebojše Čukovića, pa so tudi tokrat svojo kožo prodali precej drago.

Bejtić razigran proti bivšim
Prvi koš na srečanju je dosegel 23-letni Adnan Bejtić, ki je prvo medsebojno tekmo teh dveh ekip v letošnji sezoni odigral še v dresu Litije. Gostje so hitro odgovorili z delnim izidom 7:0, Škofjeločanom pa v prvi četrtini sploh ni več uspelo povesti. V vnovično vodstvo jih je v 11. minuti popeljal prav Bejtić, ki je bil tedaj z drugim uspešnim metom za 3 točke že pri 8 točkah. V drugi četrtini smo videli celo vrsto menjavanja v vodstvu, do malce višje prednosti pa so kot prvi prišli domači. Košarkarji LTH Castingsa so namreč v 19. minuti po delnem izidu 6:0 povedli s 43:35, še za točko višja pa je bila prednost ob odhodu na odmor (45:36).

Razpoloženi Mezek in kar trije alley-oopi
Ko so Škofjeločani v 26. minuti po edini trojki Toma Čajiča povedli s +10 (56:46), je vse kazalo, da bodo domači dokaj lahko prišli do nove zmage, a Litijani so imeli drugačne načrte. Z delnim izidom 7:0 so se nemudoma vrnili v igro, saj je prednost domačih v 29. minuti skopnela na vsega tri točke (56:53). Bližje jim Škofjeločani, ki so v zadnjem delu tekme poskrbeli tudi za nekaj izjemno lepo izvedenih akcij (videli smo tudi tri alley-oope), niso pustili. V zaključku srečanja so domači po nekaj zadetih trojkah povedli že s +14 (78:64), na koncu pa malce popustili, tako da je končna razlika znašala 8 točk (80:72).

Košarkarji LTH Castingsa prihodnji konec tedna odhajajo v Podčetrtek, kjer se bodo v petek, 21. marca pomerili z domačo ekipo Term Olimie. Prihodnja domača tekma se bo v ŠD Poden igrala v soboto, 29. marca.

Izjave po tekmi (slovenska-kosarka.si):
Peter Hartman, trener LTH Castingsa: "Tokrat je bil pristop do tekme boljši kot na preostalih srečanjih. Po pričakovanju smo kontrolirali potek tekme in na koncu uspeli zmagati. Upam, da je to napoved, da bomo tudi na naslednjih tekmah funkcionirali podobno, če ne celo boljše in zmagovali do konca sezone."
Dejan Milašinović, igralec LTH Castingsa: "Do zmage smo prišli na veliko težji način, kot sem pričakoval. Zopet smo odigrali zelo slabo tekmo in s takšno igro nikogar ne moreš z lahkoto premagati. Zmaga in novi dve točki sta seveda zelo pomembni, vendar nam izključno ta zmaga ne bo posebej dvignila samozavesti. Zaenkrat sem s to sezono prej nezadovoljen kot zadovoljen, saj še nismo izpolnili cilja, vendar možnosti za uvrstitev v 1. ligo še zmeraj imamo. Upam, da nam uspe to doseči."
Rok Razdevšek, igralec Litije: "Skozi celotno srečanje smo bili enakovreden tekmec. Rezultata nam žal ni uspelo obrniti v našo korist. Gledamo že naprej, naše tekme še prihajajo. Če bomo dobro trenirali, lahko dosežemo cilj, ki smo si ga zastavili na začetku sezone. To je sredina lestvice."
Anže Germ, igralec Litije: "Igrali smo dokaj dobro večino tekme, razen naših slabih pet minut, ko smo slabo odigrali v obrambi. Takrat so se igralci Škofje Loke odlepili na razliko, katere niso izpustili do konca srečanja."

Lestvica 6 krogov pred koncem: Šenčur GGD 18/2, LTH Castings 15/5, Plama Pur 15/4, Lastovka Domžale 13/7, Parklji 11/9, Litija 10/10, Elektro Gorenjska prodaja 10/10, Kolpa Črnomelj 9/11, Terme Olimia Podčetrtek 9/9, Postojna 7/13, Hrastnik 6/14, Krka mladi 7/12, Radenska Creativ Sobota 4/16, UKK Koper 4/16.

Tomaž Mezek se ni izkazal le s 17 točkami, temveč tudi z dvema zelo lepima blokadama. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)