+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Tudi na predzadnji domači tekmi brez uspeha
slikcaČlanska ekipa Odeje je v dvorani na Trati zabeležila nov poraz. V tekmi 8. kroga drugega dela 1. SKL za ženske so varovanke Jake Hladnika morale priznati premoč Domžalčankam, za nameček pa je poškodbo staknila še Nina Istenič. Končni rezultat je bil 65:73.

Članice, 1. SKL za ženske, 2. del, 8. krog, sreda, 12.3.2014

Odeja – DOMŽALE 65:73 (16:19, 12:14, 12:17, 25:23)
Odeja: Ziherl 2, Kotar 10, Adamovič 16 (6 skokov), Štembergar 3, Čilović 1, Istenič 6, Jevtović 23 (10 skokov), Sever 4 (6 skokov).
Domžale: Pučko 1, Brekalo 13 (7 skokov), Prezelj 28, Serdinšek-Betlehem 4 (5 skokov), Dremel 4, Tajher 2, Špacapan 8, Kotnik ml. 11, Žura, Stefanoski, Petrović 2, Valenčak.

Košarkarice Odeje tudi po 18. odigrani tekmi v letošnji sezoni ostaja pri eni sami zmagi. Še petič v letošnji sezoni, četrtič v ligaškem tekmovanju, so bile od Škofjeločank bolje Domžalčanke, ki so si z zmago dokončno zagotovile mesto v polfinalu. Odeja je na drugi strani več ali manj obsojena na zadnje, 6. mesto.

Četa Vlada Velikonje je enkrat v letošnji sezoni na Trati že padla, natančneje v Pokalu članic, tudi začetek tokratne tekme pa je nakazoval na to, da bi se zgodba izpred skorajda štirih mesecev lahko ponovila. Škofjeločanke so v tekmo krenile odločno in v 4. minuti po dveh zadetih prostih metih Sandre Jevtović povedle z 11:6. Ko je že kazalo, da bo prva četrtina pripadla domačinkam, so gostujoče košarkarice odgovorile z dvema trojkama. Katja Kotnik ml. je zadela za izenačenje na 16:16, za vodstvo Domžalčank (16:19) pa je poskrbela Katja Špacapan. V drugi četrtini so pobudo prevzele gostujoče košarkarice, ki so v 18. minuti povedle že s +8 (21:29), Škofjeločanke pa so do glavnega odmora zaostanek uspele znižati na -5 (28:33).

Kotarjeva se je prebudila prepozno
Ko so Domžalčanke v 26. minuti po zaslugi izjemno razpoložene Annemarie Prezelj povedle s +12 (30:42), so bile domačinke prisiljene k lovljenju nasprotnic. V zaključku tretje četrtine se je za nameček poškodovala še Nina Istenić, ki je parket zapustila s pomočjo trenerja Hladnika in njegovega pomočnika Uroša Medena. Pet minut pred koncem srečanja je na semaforju pisalo 48:59 in zdelo se je, da je tekma odločena. A Škofjeločanke so imele drugačne načrte. Prebudila se je Lana Kotar, ki je zadela dve trojki zapored, s košem za 2 točki pa svojo ekipo 17 sekund pred koncem približala na vsega 3 točke zaostanka (65:68). Na drugi strani je z dvema zadetima prostima metoma odgovorila Annamaria Prezelj, po zahtevani minuti odmora s strani Hladnika pa domačinkam ni uspelo resneje zapretiti.

Prihodnjo sredo zadnja domača tekma v sezoni
Zmaga je tako romala v Domžale, varovanke Vlada Velikonje pa so lahko pričele s slavjem. Z zmago v Škofji Loki so si namreč zagotovile polfinalno vstopnico v 1. SKL za ženske. Odeja, pri kateri je tokrat največ točk (23) zbrala Sandra Jevtović, bo na domačem parketu zadnjo tekmo v sezoni odigrala v sredo, 19. marca, ko na Trato prihaja vodilni Athlete Celje. Tekma se bo pričela ob 18.uri. Vljudno vabljeni.

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Zmanjkal nam je kanček sreče za preobrat in drugačen rezultat, ob enem pa čestitam Domžalam za zasluženo zmago. Mi smo letos na preizkušnji poškodb, saj, kot izgleda, tudi Nina Istenič predčasno zaključuje sezono."
Vlado Velikonja, trener Domžal: "Za nami je napeta tekma, na kateri smo preizkusili nekaj novih zamisli. Rezultat ni bil v prvem planu, a vseeno smo želeli ostati v pravem ritmu in zmagati, ter pokazati da imamo karakter. Odeja ima ekipo, ki bi si zaslužila več kot kaže položaj na lestvici, a tokrat smo celo prvič zmagali v tej dvorani in si s tem tudi zagotovili igranje v končnici, za kar našim dekletom od srca čestitam."

Lestvica: Athlete Celje 17/1, Triglav 15/3, Grosuplje 12/3, Domžale 6/12, Konjice 3/15, Odeja 1/17.