+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Dobremu prvemu polčasu v Kranju sledil mrk v 3. četrtini
slikcaČeta Jake Hladnika je na gostovanju v Kranju zabeležila nov poraz, vseeno pa s predstavo ni razočarala. Domačinke so premoč kronale v 3. četrtini, ki so jo dobile z rezultatom 28:7, končna razlika pa je znašala 34 točk (92:58).

Članice, 1. SKL za ženske, 2. del, 7. krog, ŠD Planina (Kranj), petek, 7.3.2014

TRIGLAV – Odeja 92:58 (17:16, 28:19, 28:7, 19:16)
Triglav: Zdolšek 8 (5 skokov + 5 podaj), Hafner 7, Meden 10, Jakovina 14 (6 skokov), Jelenc 9, Rupnik 18 (6 skokov), Žibert 2 (8 podaj), Purkat 4, Piršič 16 (14 skokov), Zalar 4.
Odeja: Ziherl 4, Kotar, Adamović 11 (5 podaj), Šmid, Čilović 3, Istenič 4 (8 skokov), Dumenčič 2, Jevtović 24, Sever 10, Brković.

Košarkarice Triglava, ki na lestvici zasedajo odlično 2. mesto, so tekmo proti Odeji pričele dobro in v 4. minuti povedle z 9:4, Škofjeločanke pa so na začetni nalet domačink odgovorile na najboljši možen način. Z delnim izidom 8:2 so namreč v 7. minuti prvič na tekmi povedle (11:12), do vodstva pa so prišle še minuto kasneje (15:16) in pa v zadnji minuti prve četrtine, ko je bila izza črte prostih metov dvakrat natančna Vesna Sever. Tudi v drugi četrtini so Škofjeločanke uspele slediti ritmu, ki so ga narekovale domačinke. Še v 18. minuti je bilo 40:32, na glavni odmor pa so Kranjčanke odšle s prednostjo 10 točk (45:35).

V drugem polčasu so varovanke Toma Orešnika prestavile v višjo prestavo in na krilih Maše Piršič iz minute v minuto višale svojo prednost. Po košu Žive Zdolšek je prednost domačink v 25. minuti prvič na tekmi presegla mejo 20 točk (59:37), pred začetkom zadnje četrtine pa je narasla že na +31 (73:42). Pri Odeji je strelsko s 24 točkami izstopala Sandra Jevtović, ki pa je bila pri metu iz igre le 37-odstotno uspešna (4/12 za dve točki in 3/7 za tri točke). Najučinkovitejša košarkarica Odeje je bila z indeksom 11 Nina Istenić, pri Triglavu pa je navdušila Maša Piršič, ki je tekmo končala pri 16 točkah in 14 skokih.

V sredo proti Domžalčankam
Škofjeločanke bodo lepo priložnost za drugo zmago v letošnji sezoni imele že v sredo, 12. marca, ko v Škofjo Loko prihajajo košarkarice Domžal. Za ekipi Odeje in Domžal bo to že šesta medsebojna tekma v letošnji sezoni, s 4:1 v zmagah pa vodijo Domžalčanke. Tekma v ŠD Trata se bo pričela ob 18. uri.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi: (kzs.si)
Tomo Orešnik, trener Triglava: "V prvem delu smo odigrali slabo v obrambi, kar je Odeja znala izkoristiti. V tretji četrtini smo nato strnili svoje vrste, prikazali pravi obraz, prišli do visoke prednosti in zmagali."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Odigrali smo enega boljših polčasov v letošnji sezoni, hkrati dobili skok, a v drugem polčasu preveč padli, tako fizično, kot psihično, da bi lahko nadaljevali igro iz prvega polčasa. Triglav je v tretji četrtini pokazal svojo moč, mi pa smo le opazovali, žoga ni krožila več kot bi morala. Čestitke Triglavu za korektno zmago in veliko sreče v polfinalu pokala."

Lestvica: Athlete Celje 16/1, Triglav 14/3, Grosuplje 12/5, Domžale 5/12, Konjice 3/14, Odeja 1/16.