+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Grosupeljčanke še četrtič premočne
slikcaKošarkarice Odeje so v prvem polčasu tekme 6. kroga drugega dela 1. SKL za ženske proti Grosupeljčankam dosegle en sam koš iz igre, temu primerno pa zabeležile nov visok poraz. V športni dvorani na Trati je bilo 45:68, Odeja pa tako še naprej ostaja pri eni sami zmagi.

Članice, 1. SKL za ženske, drugi del, 6.krog, ŠD Trata, sobota, 1.3.2014

Odeja – GROSUPLJE 45:68 (0:12, 8:16, 17:19, 20:21)
Odeja: Ziherl 1, Kotar 6, Adamović 12 (6 skokov), Gulan 2, Šmid, Čilović 5, Istenič 4 (5 skokov), Dumenčič 2, Jevtović 10 (9 skokov), Sever 3, Brković.
Grosuplje: Goršič 5, Grobiša 10, Klavžar 10, Kastelic, Čadež 9 (9 skokov), Gabrovšek 7 (6 skokov), Zupančič 12, Škof 4 (6 skokov), Debelec, Bajrektarević 11.

V traški dvorani smo bili prvič v letošnji sezoni ekipi priča prizoru, ko kateri izmed ekip v celotni četrtini ni dosegla niti ene same točke. Ta, ne ravno posrečen dosežek je uspel košarkaricam Odeje, ki so prvo točko na tekmi dosegle izza črte prostih metov v 11. minuti srečanja. V prvem polčasu so sicer Škofjeločanke zbrale 8 točk, a le Sandri Jevtović je uspelo doseči koš iz igre. Tudi Grosupeljčanke na drugi strani v napadu niso bile kaj prida razpoložene, vseeno pa dovolj, da so na glavni odmor odšle s prednostjo 20 točk (8:28).

V drugem polčasu so Škofjeločanke zaigrale precej bolj pogumno in dokazale, da znajo igrati košarko. Po 6 zaporednih točkah Bojane Adamović je Odeja prišla na 13 točk zaostanka (17:30), Grosupeljčanke pa so na drugi strani hitro odgovorile z delnim izidom 7:0 in vnovič ušle na +20 (17:37). Ker je bilo že pred zadnjo četrtino znano, da domačinke ne bodo uspele resneje ogroziti čete Mladena Rajića, je trener domačih Jaka Hladnik priložnost ponudil tudi Neži Šmid, Rebeki Brkovič in Vanesi Gulan. Prav zadnja je svojo priložnost dobro izkoristila, saj se je v 38. minuti dobro znašla pod košem in dosegla prvi točki za člansko ekipo.

Škofjeločanke bodo naslednjo tekmo odigrale že v petek, 7. marca, ko se bodo podale na gostovanje k Triglavu. Predzadnja gostujoča tekma za Odejo v letošnji sezoni se bo v ŠD Planina pričela ob 19.30.

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Ko v prvem polčasu zmoreš en koš iz igre, težko pariraš komerkoli. Drugi polčas je bil nato veliko boljši, a vseeno premalo za kaj več. Čestitke Grosupeljčankam."
Mladen Rajić, trener Grosupljega: "Svojim dekletom čestitam za zasluženo zmago, ne glede na to, katera postava je bila na parketu, so kontrolirale potek tekme. Ekipi Odeje čestitke za korektno igro."

Lestvica: Athlete Celje 16/1, Triglav 13/3, Grosuplje 11/5, Domžale 5/12, Konjice 3/13, Odeja 1/15.

Sandri Jevtović je en skok zmanjkal do dvojnega dvojčka. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Nekdanja košarkarica Odeje Jerca Čadež se je zaustavila pri 9 točkah in 9 skokih. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)