+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Rekordnih 45 točk Čajiča premalo za zmago v Kranju
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 18. kroga 2. SKL zabeležili četrti poraz v letošnji sezoni. Od Škofjeločanov so bili boljši košarkarji Elektro Gorenjske prodaje, ki so na domačem parketu slavili zmago z 89:77. Za uspeh gostov ni zadoščal niti rekordni večer Toma Čajiča, ki se je ustavil pri 45 točkah.

Člani, 2. SKL, 18. krog, ŠD Planina, petek, 28.2.2014

ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA – LTH Castings 89:77 (20:19, 21:17, 22:15, 26:26)
Elektro Gorenjska prodaja: Bešter 9, Panič 12, Vojičić 20 (7 skokov), Kovačević 8, Radončič 4, Biblija 4, Rotar 13, Hribar, Završnik 15 (9 skokov), Jakobčič 4.
LTH Castings: Vršnik (5 skokov), Mezek 7 (5 skokov), Bošnjak 14 (7 skokov), Kunc 4, Jamnik, Milašinović 6 (5 podaj), Tomić 1, Čajič 45 (6 skokov), Domajnko, Finžgar.

Četa Petra Hartmana še naprej dokazuje, da na gostovanjih igra precej manj uspešno kot na domačem parketu. Proti košarkarjem Elektro Gorenjske prodaje so zabeležili že 4. poraz na gostovanjih, drugega zapored. Da znajo biti Kranjčani še kako nevarni, so dokazali že v Škofji Loki, ko so domači odpor gostov strli šele v zadnji četrtini, sedaj pa so v tekmo proti LTH Castingsu vstopili še z nizom treh zaporednih zmag.

Tekmo so bolje pričeli Škofjeločani, ki so dosegli prve 4 točke na tekmi, domači pa so prvič na tekmi povedli v 4. minuti, ko je za vodstvo s 7:6 zadel Hasan Kovačević. V 5. minuti je bilo že +7 (15:8), da prednost domačih po prvih 10 minutah ni bila previsoka pa sta poskrbela , ki je v 10. minuti tekme dosegel svojo edino točko na tekmi in Tomo Čajič. Strateg Škofjeločanov Peter Hartman je že v drugi četrtini ponudil priložnost nekdanjemu košarkarji Elektro Gorenjske prodaje Dominiku Vršniku, ki se ni vpisal med strelce, je pa zbral 5 skokov. Gostje so v 13. minuti po dolgem času povedli (24:27), sam zaključek prvega polčasa pa je močno pripadel domačinom, ki so na odmor odšli s prednostjo 5 točk (41:36).

S prevlado so Kranjčani nadaljevali tudi v začetku drugega polčasa, ko so zadevali z vseh strani in v 25. minuti po zaslugi delnega izida 11:0 povedli že s +16 (52:36). Ob povsem nerazpoloženemu Simonu Finžgarju se Škofjeločani v nadaljevanju obračuna niso uspeli resneje približati domačim, ki so kljub le 40% uspešnim metom za 2 točki prišli do visoke in povsem zaslužene zmage. V naslednjem krogu košarkarje LTH Castingsa čaka gostovanje pri vodilnem Šenčurju. Tekma se bo v soboto, 8. marca, pričela ob 19. uri, v primeru poraza pa bi Škofjeločani izgubili vse realne možnosti za neposreden preboj v Ligo Telemach.

Igralec tekme:
Tomo Čajič – 40 minut, 45 točk (13/18 za 2 točki, 5/9 za 3 točke, 4/6 prosti meti), 6 skokov, 2 ukradeni žogi, 2 blokadi = učinek 43.

Luka Završnik, igralec Elektro Gorenjske prodaje: "V tekmo proti LTH Castingsu smo šli sproščeno, kar se je poznalo v napadu, kjer smo odigrali res dobro. Igra v obrambi pa ni bila najboljša. Mislim, da smo si zmago veliko bolj želeli kot gostje, ki so igrali brez prave energije. Resda sem bil nekdaj član škofjeloškega kluba, a zato nisem bil nič bolj motiviran kot na drugih tekmah. Čestital bi Tomu Čajiču za nov rekord lige."
Tjaž Rotar, igralec Elektro Gorenjske prodaje: »Vedeli smo, da nas čaka težka tekma. Garali smo v obrambi, polega tega pa nam je steklo v napadu, kar mislim, da je bil povod za zmago. Mislim, da je bila tekma več ali manj odločena v začetku drugega polčasa, ko smo ušli na +16, a vseeno smo zbrano odigrali do konca.«
Peter Hartman, trener LTH Castingsa: "Čestitam ekipi Triglava (Elektro Gorenjske prodaje) za zmago. Ne vem, kaj se dogaja z mojo ekipo, ampak danes moji igralci niso bili z glavami pri stvari. Zato je bilo za pričakovati, da bodo domačini s svojo odlično in agresivno igro dominirali na parketu vseh 40 minut."

Lestvica: Šenčur GGD 16/2,LTH Castings 14/4, Plama Pur 14/4, Lastovka Domžale 11/7, Parklji 10/8, Elektro Gorenjska prodaja 9/9, Litija 9/9, Terme Olimia Podčetrtek 9/8, Krka mladi 7/11, Postojna 6/12, Kolpa Črnomelj 7/10, Hrastnik 5/13, UKK Koper 4/13, Radenska Creativ Sobota 3/14.

Tomo Čajič je podrl strelski rekord v 2. SKL. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Simon Finžgar je bil tokrat povsem neprepoznaven. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)