+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Še drugič v letošnji sezoni boljši od Novomeščanov
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so se po porazu proti Plami Pur hitro vrnili nazaj na zmagovalne tirnice. V domači dvorani Poden so s 85:71 ugnali ekipo Krke mladih in tako pred gorenjskima derbijema na lestvici zadržali 2. mesto.

Člani, 2. SKL, 17. krog, ŠD Poden, sobota, 23.2.2014

LTH CASTINGS – Krka mladi 85:71 (21:13, 16:20, 23:15, 25:23)
LTH Castings: Vršnik 3, Mezek 4, Bošnjak 7, Kunc 17, Jamnik, Milašinović 22, Tomić 3, Čajič 15 (8 skokov), Finžgar 14.
Krka mladi: Janc 12, Abram 6, Kužnik (5 skokov), Mervar, Šteblaj, Zatežič 20, Zupan 15, Ritlop 7 (5 skokov), Polutak 11 (6 skokov).

Tekmovanje v 2. SKL se je prevesilo že globoko v drugo polovico, tako da je vsaka zmaga izjemnega pomena. Tokratni uspeh proti Novomeščanom je še toliko bolj pomemben zaradi tesnega poraza, ki so ga v preteklem krogu Škofjeločani zabeležili v Ilirski Bistrici. Pred naslednjima dvema tekmama, ko četa Petra Hartmana odhaja na dva pomembna gostovanja, je namreč zelo pomembno, da so se košarkarji, ki v letošnji sezoni želijo preboja med elito, vrnili na zmagovalne tirnice.

Delni izid 14:0 za prvi pobeg
Tekmo so bolje pričeli gostje, ki so v 3. minuti povedli s +4 (0:4), domači pa so prvič na tekmi povedli v 5. minuti, ko je Aleš Kunc zadel za vodstvo z 8:7. Delni izid 14:0 v korist domačih so dopolnili Boris Bošnjak, Tomo Čajič in Dejan Milašinović, prednost pa je v 8. minuti tako že narasla na +10 (17:7). Kljub vsemu Škofjeločanom v prvem polčasu igra v napadu nikakor ni stekla, kar potrjuje tudi nizek rezultat ob koncu prvega polčasa (37:33).

V prvih 20 minutah so Škofjeločani z metom izza črte 6,75 poizkušali kar 15-krat, zadeli pa le 4-krat. Pravega ritma nikakor ni našel kapetan Tomo Čajič, ki je v celotnem obračunu z metom za 3 točke poizkusil 5-krat, a ni uspel zadeti. V 31.minuti srečanja je s pravim akrobatskim vložkom navdušil Simon Finžgar, ki je po lepo podaji Tomaža Mezka žogo ujel v zraku in jo zabil skozi obroč. Kljub temu, da Škofjeločanom met ni stekel, pa se gostom iz Novega mesta v drugem polčasu nikakor ni uspelo resneje ogroziti vodstva domačih, ki so do najvišje prednosti prišli v 34. minuti, ko je na semaforju pisalo 68:52.

Škofjeločane sedaj čakata dve gostovanji. Najprej se bodo v petek, 28. februarja podali na gostovanje v Kranj k ekipi Elektro Gorenjske prodaje, v soboto, 8. marca, pa jih čaka izjemno pomemben, če ne celo ključen obračun v letošnji sezoni proti Šenčurju.

Dejan Milašinović, igralec LTH Castingsa: "Na nek način sem pričakoval takšno tekmo. Igra je bila na obeh straneh dokaj raztrgana tako v obrambi kot tudi v napadu. V samem začetku smo si ustvarili prednost in jo potem do konca z manjšimi nihanji tudi zadržali. Trener Peter Hartman je bil po koncu tekme zadovoljen z zmago, z igro pa malo manj, saj nismo ravno blesteli."
Teo Hojč, trener Krke mladi: "Dokler smo igrali na naš način, igrali kolektivno, tekli se borili za vsako žogo, smo bili polčas zraven. Mi kot daleč najmlajša ekipa v ligi lahko in moramo igrati samo na tak način, da bi bili blizu zmage. V drugem polčasu smo nehali iskati igralca v najboljši poziciji, pozabili smo na protinapad in dovolili nasprotniku, da dobi preveč žog, ki niso od nikogar. Na tak način jasno ne moreš ogroziti tako kakovostne ekipe kot je Škofja Loka, ki je kaznovala naše napake. LTH Castingsu čestitam in mu želim, da izpolni svoje cilje."

Lestvica: Šenčur GGD 15/2, LTH Castings 14/3, Plama Pur 13/4, Lastovka Domžale 10/7, Litija 9/8, Terme Olimia Podčetrtek 9/8, Parklji 9/8, Kolpa Črnomelj 7/10, Krka mladi 7/10, Elektro Gorenjska prodaja 7/9, Hrastnik 5/12, Postojna 6/10, UKK Koper 4/13, Radenska Creativ Sobota 3/14.

Dejan Milašinović je bil z 22 točkami najboljši strelec srečanja. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)