+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Poraz Odeje v derbiju spodnjega dela lestvice
slikcaKošarkarice Odeje so v tekmi 5. kroga drugega dela sezone zabeležile še 14. zaporedni poraz. Drugič v letošnji sezoni je bila od čete Jake Hladnika boljša ekipa Konjic. Končni rezultat v ŠD Trata je bil 53:61.

Članice, 1. SKL za ženske, drugi del, 5. krog, ŠD Trata, sreda, 19.2.2014

Odeja - KONJICE 53:61 (14:11, 14:15, 15:16, 10:19)
Odeja: Ziherl 7, Kotar 2, Adamović 15, Teropšič, Čilović 4, Istenič 4, Dumenčič, Jevtović 11 (14 skokov), Sever 10 (7 skokov).
Konjice: Brdnik 5, Klančnik K. 4 (5 skokov), Klančnik N. 8, Zdovc 9 (12 skokov), Juhart, Hatunšek 12, Dimec 10, Šrot 9, Flašker 4.

Košarkarice s Slovenskih Konjic so z zmago v traški dvorani poskrbele, da se obdobje brez škofjeloške zmage še kar nadaljuje. Po novem porazu, že 14. po vrsti, sedaj post Hladnikove čete traja že natanko 4 mesece. Možnosti za prekinitev niza porazov je ostalo le še pet, od tega tri na domačem parketu.

V dvorani na Trati smo bili tokrat priča bolj slabi košarkarski predstavi. Obračun so bolje pričele domače košarkarice, ki so prvo četrtino dobile z rezultatom 14:11. Po košu Nine Istenič je prednost Škofjeločank v 14. minuti narasla že na +6 (21:15), le dobro minuto kasneje pa je bil rezultat poravnan na 21:21. Da so na odmor odšle z rahlo prednostjo, je pri Odeji poskrbela Vesna Sever, ki je 9 sekund pred koncem prvega polčasa zadela za 28:26.

Tudi v tretji četrtini so Škofjeločanke bile tiste, ki so nadzirale potek igre, pa čeprav si nikakor niso uspele priigrati kakšne vidnejše prednosti. V 23. minuti so denimo povedle z 32:26, pred pričetkom zadnje četrtine pa so vodile le še s točko prednosti (43:42). V 34. minuti je za vodstvo z 48:44 svojo edino trojko na tekmi zadela Bojana Adamović, ki je z metom za 3 točke sicer poizkusila kar 9-krat. Ko je že kazalo, da se Odeji ponuja lepa priložnost za prekinitev niza poraženosti, je sledil popoln razpad sistema s strani škofjeloških košarkaric, ki so v zadnjih 4 minutah dosegle le 3 točke. Konjičanke so na drugi strani najboljšo predstavo prikazale ravno v zaključku tekme, ko so zadele praktično vse, kar so vrgle proti obroču.

Četa Stojana Finka je tako zabeležila drugo zaporedno zmago, tretjo v letošnji sezoni, s čimer pa si je sodeč po formi škofjeloške ekipe kot vse kaže že zagotovila najmanj 5.mesto. Košarkarice Odeje bodo tudi naslednje srečanje odigrale v domači dvorani na Trati, kamor bo v soboto, 1. marca, pripotovala ekipa iz Grosupljega.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Do zadnje četrtine smo nadzorovali potek tekme, potem pa nerazumljivo popustili. To so Konjice zasluženo izkoristile in pošteno zmagale."
Stojan Fink, trener Konjic: "Na derbiju z dna lestvice je zmagala manj slabša ekipa. Tokrat smo bili to mi."

Lestvica: Athlete Celje 13/1, Triglav 12/2, Grosuplje 9/5, Domžale 5/9, Konjice 3/12, Odeja 1/14.