+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Odeja v Celju povsem nemočna
slikcaKošarkarice so se iz enega izmed najtežjih gostovanj v sezoni pričakovano domov vrnile z visokim porazom. Vodilni Athlete Celje je bil od Škofjeločank boljši s kar 101:50, najboljša strelka srečanja pa je bila z 19 točkami košarkarica Odeje Sandra Jevtović.

Članice, 1. SKL, drugi del, 4. krog, dvorana Gimnazija center Celje, sobota, 15.2.2014

ATHLETE CELJE – Odeja 101:50 (28:12, 23:13, 33:12, 17:13)
Athlete Celje: Abramović 16 (6 podaj), Hamrouni 10, Ocvirk 9, Kračan, Lisec 15 (12 skokov), Ostreman 9, Murn 4, Boada 18 (6 podaj), Belak 5, Tsyon Thomas 15.
Odeja: Ziherl 5, Kotar 6 (5 skokov), Adamović 12, Teropšič 3, Štembergar, Čilović 1, Istenič 2, Gulan, Jevtović 19 (5 skokov), Sever, Brkovič 2.

Škofjeloška Odeja je še tretjič v letošnji sezoni klonila proti Celjankam, kljub temu, da je bilo tokrat ob koncu kar 51 točk razlike, pa to ni bil najvišji poraz Škofjeločank proti četi Damirja Grgića v letošnji sezoni. 26. oktobra lani se je namreč tekma v Celju končala s 95:41, najnižji poraz proti Celjankam pa so košarkarice Jake Hladnika zabeležile na edini dosedanji domači tekmi, decembra lani, ko je bilo 42:83.

Tako kot na prejšnjih dveh medsebojnih tekmah je bilo tudi tokrat praktično vse odločeno že po prvem polčasu, ki so ga Celjanke dobile s 26 točkami razlike (51:25). Izid je bil sicer dokaj poravnan do 3. minute, ko je bilo 7:6, nato pa so domačinke odgovorile z delnim izidom 21:3. Celjski klub tudi v drugem polčasu ni popuščal, še posebej uspešno pa je odigral 3. četrtino, v kateri je Škofjeločankam nasul kar 33 točk. Izkazala se je tudi Helena Boada, ki je z 18 točkami in 6 podajami pokazala, da bo v zaključku prvenstva še kako pomemben člen celjske ekipe. Pri Odeji je največ točk (19) zbrala Sandra Jevtović, z 12 pa ji je sledila Bojana Adamović.

Precej lepšo priložnost za drugo zmago v sezoni bodo Škofjeločanke imele že v sredo, 19.februarja, ko v Škofjo Loko prihaja ekipa Konjic. Slednja je kot edina v letošnji sezoni morala priznati premoč Hladnikovi četi, ki bo tudi tokrat naredila vse, da Konjičanke spravi na kolena in jih s tem prehiti tudi na lestvici. Tekma v športni dvorani na Trati se bo pričela ob 18. uri.

Damir Grgič, trener Athlete Celja: "Čestitke našim igralkam za prikazano igro. Tokrat so igrale tudi tiste naše košarkarice, ki so na predhodnih tekmah nekoliko manj. Na koncu nam je uspelo preseči stotico in veselje pri igralkah je bilo še toliko večje. Zdaj vse misli že usmerjamo k drugi tekmi četrtfinala Jadranske lige, na kateri si lahko priigramo uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice. Čestitke tudi Odeji za korektno igro. "
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Tekmo smo začeli preveč medlo, da bi lahko Athlete Celju nudili dostojnejši odpor. Čestitke nasprotnicam za zmago."

Lestvica: Athlete Celje 13/1, Triglav 12/2, Grosuplje 9/5, Domžale 5/9, Konjice 2/12, Odeja 1/13.