+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Tesen poraz v Ilirski Bistrici
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je na gostovanju pri Plami Pur zabeležila tretji poraz v letošnji sezoni in vsaj za teden dni vodstvo na lestvici prepustila Šenčurju. V Ilirski Bistrici je bilo 92:90, odločil pa je skok, ki so ga domači dobili s 43:19. Pri Škofjeločanih se je še najbolj izkazal Simon Fingžar, ki je zbral 21 točk in 9 skokov.

2. SKL, 16.krog, dvorana OŠ Antona Žnidaršiča (Ilirska Bistrica), sobota, 15.2.2014

PLAMA PUR – LTH Castings 92:90 (26:20, 22:24, 23:25, 21:21)
Plama Pur: Turk, Iskra A. 5, Kavgič 21 (17 skokov), Kuret 12, Zalar 14, Primc 3, Srebovt 20 (10 skokov), Iskra P., Gorjanc 2, Jenko 15.
LTH Castings: Mezek 7, Bošnjak 11, Kunc 9, Jamnik, Milašinović 15, Tomić 8, Čajič 18, Finžgar 21.

Škofjeloška ekipa LTH Castingsa je bila od vseh ekip, ki so v letošnji sezoni gostovale v Ilirski Bistrici, še najbližje zmagi. Da četi Petra Hartmana v dvorani OŠ Antona Žnidaršiča, kjer vselej vlada izjemno vzdušje, ne bo lahko, se je lahko pričakovalo že pred tekmo, saj so Bistričani blizu presenečanja bili že v Škofji Loki, v domači dvorani pa letos igrajo zares izjemno.

Slab začetek Škofjeločanov
Obračun pred 400 gledalci so veliko bolje pričeli domači, ki so v 4. minuti tekme po trojki Adina Kavgiča povedli že z 11:2. V 6. minuti je bilo +11 (16:5), da pa so Škofjeločani vendarle zadržali stik z domačini, pa sta poskrbela Tomo Čajič in Simon Finžgar, ki sta zbrala 15 točk od skupno 20 LTH Castingsa v prvi četrtini. Kljub temu, da se je v drugi četrtini razigral še Boris Bošnjak, pa Škofjeločani v prvem polčasu nikakor niso uspeli priti do vodstva. Pri domačih je blestel predvsem Anže Srebovt, ki je še v 16. minuti poskrbel za vodstvo Plame Pur s 37:28, do odmora pa so Škofjeločani prednost prepolovili (48:44).

Zaključek tekme preobratov pripadel domačim
Tudi v drugi polčas so bolje vstopili domači, ki so drugi del tekme pričeli z dvema trojkama, po delnem izidu 8:0 pa so Bistričani v 26. minuti vnovič ušli na +11 (65:54). Škofjeločani se niso predali in v zaključku tretje četrtine prikazali najboljšo predstavo. Pripravili so namreč delni izid 10:0, s katerim so izid v 30. minuti poravnali na 69:69, v 34. minuti pa po trojki Dejana Milašinovića sploh prvič na tekmi tudi povedli (78:79). Domači so hitro odgovorili z delnim izidom 9:2 in dobre tri minute pred koncem srečanja povedli s 87:81. Že čez dve minuti je na semaforju pisalo 87:88, po rezultatu 90:90, pa je ključne točke za zmago prispeval Adin Kavgič. Gostje so v naslednjem napadu namreč izgubili žogo, potem ko je Tilen Zalar 4 sekunde pred koncem zgrešil oba prosta meta, pa časa za napad Škofjeločanov ni bilo več.

Brez kakršnegakoli dvoma lahko rečemo, da je tekmo tokrat odločil skok, ki so ga domači dobili s kar 43:19. Takšne razlike v tej košarkarski prvini so zelo redke, zagotovo pa obstaja zelo malo primerov, da bi ekipa, ki bi tako visoko izgubila skok, na koncu tekmo celo dobila. Škofjeloška ekipa je bila zmagi še presenetljivo blizu, na koncu pa je zmanjkalo tudi nekaj sreče. Pomembno je tudi to, da Bistričani niso zmagali z več kot 3 točkami razlike, saj bi v nasprotnem primeru na lestvici bili pred Škofjeločani. Slednji bodo naslednji obračun odigrali v dvorani Poden, kjer bo v soboto, 22. februarja, gostovala ekipa Krke mladih.

Martin Novak, trener Plame Pur: "Težko je z besedami opisati, kako se moji fantje borijo in pred številno publiko na vsaki domači tekmi pustijo srce. Čestitam mojim igralcem za zmago. Še enkrat smo pokazali, da ni naključje, da se nahajamo tako visoko na lestvici. Nismo se ustrašili nasprotnika, saj smo v tekmo vstopili čvrsto. Gostje so se na koncu približali, a jim preobrat ni uspel. Urošu Kuretu, ki si je danes zvil gleženj, želim čim hitrejše okrevanje. Celotna ekipa je po tihem upala na zmago. Ker smo premagali LTH Castings, smo malce presenetili same sebe in tudi košarkarsko javnost. To zmago poklanjamo Klemnu Muhi v Lizbono."
Dejan Milašinović, igralec LTH Castingsa: "Poleg naše zelo slabe igre v obrambi je nasprotnik imel izjemen strelski večer, saj so zadeli nekaj zares neverjetnih metov. Tekmo je vsekakor odločil skok. Ko nasprotniku dovoliš, da ima dvakrat več skokov, potem je na koncu težko pričakovati zmago. Upam, da se po tem porazu čim prej dvignemo in že na naslednji tekmi na čim boljši način popravimo vtis."

Lestvica: Šenčur GGD 14/2, LTH Castings 13/3, Plama Pur 13/3, Lastovka Domžale 10/6, Litija 8/8, Terme Olimia Podčetrtek 8/8, Parklji 8/8, Kolpa Črnomelj 7/9, Krka mladi 7/9, Elektro Gorenjska prodaja 6/9, Hrastnik 5/11, Radenska Creativ Sobota 3/13, UKK Koper 4/11, Postojna 4/10.