+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: 38 doseženih točk premalo za zmago v Domžalah
slikcaČlanska ekipa Odeje je na tekmi 3. kroga drugega dela sezone v Domžalah zbrala le 38 točk in tako zabeležila že 14. zaporedni poraz. Domžalčanke so bile boljše z 48:38.

1. SKL za ženske, 2.del, 3.krog, OŠ Venclja Perka (Domžale), sobota, 8.2.2014

DOMŽALE - Odeja 48:38 (12:14, 12:4, 9:11, 15:9)
Domžale: Pučko, Brekalo 10 (8 skokov), Prezelj 14 (7 ukradenih žog), Serdinšek-Betlehem 2, Dremel 2, Tajher 6, Špacapan 12, Kotnik K. ml. 1, Šura, Cunja 1, Anžič, Valenčak 1.
Odeja: Ziherl 9, Kotar 2, Adamović 9 (5 skokov), Teropšič, Čilović 5, Istenič 3 (5 skokov), Dumenčič 2, Jevtović 4 (12 skokov), Sever 4 (9 skokov), Zupan L.

Članska zasedba Odeje je v 13. tekmi sezone zabeležila še 12. zaporedni poraz in tako dokončno ostala brez realnih možnosti za preboj med najboljše 4 ekipe, ki se bodo v zaključku sezone pomerile za končni naslov. Tokrat so bile od Škofjeločank še četrtič v letošnji sezoni bolje košarkarice iz Domžal, ki so v tej sezoni četo Jake Hladnika izločile tudi iz pokalnega tekmovanja.

Da lahko konkurirajo ekipi Domžal, so Škofjeločanke dokazale že na eni izmed pokalnih tekem, ko so četo Vlada Velikonje tudi premagale. Tudi tokrat so obračun pričele bolje od Domžalčank, saj so se po 10 minutah igre vodile s +2 (12:14), začetku druge četrtine povedle celo s +6 (12:18), a kaj, ko je nato sledil delni izid 12:0 v korist domačink. Slednje so tako kljub le 24 doseženimi točkami na odmor odšle s 6 točkami prednosti (24:18).
V tretji četrtini so se Škofjeločanke nekajkrat resno približale domačinkam, vseeno pa jim ni uspelo vnovič povesti. Zmagovalec je v zraku visel vse do 36. minute, ko je na semaforju pisalo (40:37), ker je do konca obračuna edino točko za Odejo s črte prostih metov dosegla Nina Istenič, pa možnosti za zmago seveda ni bilo.

Tekmo je zaznamoval izjemno slab odstotek zadetih metov iz igre. Domžalčanke so zmago zabeležile kljub le 22-odstotno uspešnem metu za 2 točki. Škofjeločanke so na drugi strani za 2 točki metale 38-odstotno uspešno, a kaj ko so zgrešile kar 10 prostih metov (7/17) in 10 metov za tri točke (1/11). Še največ točk (po 9) sta zbrali Saša Ziherl in Bojana Adamović.

Vlado Velikonja, trener Domžal: "Tekmo smo si težko naredili samo, ko na začetku nismo imeli prave zbranosti pri zaključkih. Ponovno smo srečanje odigrali brez dveh nosilk igre in preostale, ki so dobile svoje minute, so jih zelo dobro izkoristile. Morda so punce pričakovale, da bo zmaga lažja, tako da je to spet nova in dobra izkušnja. Odigrali smo zelo učinkovito v obrambi in to je bil tudi cilj. Čestitke našim košarkaricam za prikazano in za zasluženo zmago, gostujoči zasedbi pa za korektno igro."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Punce so se trudile, a Domžale so bile boljše."

Lestvica: Athlete Celje 12/1, Triglav 12/1, Grosuplje 8/5, Domžale 5/8, Konjice 1/12, Odeja 1/12