+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Grosupeljčanke predstavljale previsoko oviro
slikcaČlanice Odeje so v tekmi 1. kroga drugega dela 1. SKL še tretjič v letošnji sezoni morale priznati premoč Grosupeljčankom. Slednje so pred domačimi gledalci slavile visoko zmago z 82:48.

1. SKL za ženske, drugi del, 1. krog, ŠD Brinje, sobota, 25.1.2014

GROSUPLJE - Odeja 82:48 (25:7, 26:12, 15:16, 16:13)
Grosuplje: Goršič 2, Grobiša, Klavžar 17, Čadež 7 (7 skokov), Zupančič 15 (6 skokov + 8 podaj + 5 ukradenih žog), Škof 2 (7 skokov), Lešek 16, Vene 8 (9 skokov), Debelec, Bajrektarevič 10.
Odeja: Ziherl 9, Kotar 1, Adamović 11, Teropšič 4, Štembergar 4, Čilović 4, Istenič 2, Dumenčič, Jevtović 10 (7 skokov), Sever 2.

Košarkarice iz Grosuplja so v tekmi 1. kroga drugega dela tekmovanja potrdile vlogo absolutnih favoritinj. Četa Jake Hladnika je tudi tokrat zaigrala brez Pie Zupan, ki je zaradi poškodbe po vsej verjetnosti že zaključila s sezono.

Zmagovalec obračuna v ŠD Brinje je bil odločen že po prvem polčasu. Škofjeločanke so namreč v uvodnih 20 minutah zbrale le 19 točk, domačinke pa so se ustavile šele pri 51 točkah. Trener Grosupljega je tokrat veliko minut za dokazovanje ponudil tudi nekdanjima dvema košarkaricama Odeje, Nataši Vene in Jerci Čadež. Prva je v 18 minutah zbrala 8 točk in 9 skokov, druga pa je na parketu preživela 25 minut, v statistiko pa vpisala 7 točk in 7 skokov. Pri Odeji je največ točk (11) tudi tokrat zbrala Bojana Adamović, ki pa je izgubila kar 9 žog.

V nadaljevanju Škofjeločanke čakata dve tekmi na gostujočem parketu. Prva bo na sporedu v soboto, 8. februarja, v Domžalah, naslednja pa v teden dni kasneje v Celju.

Mladen Rajić, trener Grosupljega: "Zadovoljen sem z igro mojih deklet v prvem polčasu. To je to, kar sem zahteval od njih. V drugem polčasu smo nato igrali nekoliko bolj sproščeno, saj zaradi razlike niti ni bilo potrebno igrati na vso moč. Čestitke mojim dekletom za prikazano in Škofjeločankam za dobro igro."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Čestitke ekipi Grosupljega za prepričljivo zmago. Mi bomo svoje priložnosti morlai iskati drugje."

Lestvica: Triglav 11/1, Athlete Celje 10/1, Grosuplje 7/4, Domžale 4/7, Odeja 1/11, Konjice 1/10.