+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Še drugič v letošnji sezoni boljši od Hrastnika
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so drugo polovico rednega dela 2. SKL pričeli s suvereno zmago v Hrastniku. V ŠD na Logu je bilo 56:78, svoje prve točke za LTH Castings pa je dosegel Dominik Vršnik.

Člani, 2. SKL, 14. krog, ŠD na Logu (Hrastnik), sobota, 25.1.2014

Hrastnik – LTH CASTINGS 56:78 (10:17, 15:20, 12:25, 19:16)
Hrastnik: Zdolšek 11 (6 podaj), Babič 24, Šipura, Kelek, Maček, Kalamanda 8, Lipovšek 9, Hasanović, Virant, Muminović, Salihovič 4.
LTH Castings: Ličan 2, Vršnik 4, Mezek 4, Bošnjak 13, Kunc 12, Jamnik, Milašinović 15, Tomić 5, Čajič 6, Domajnko 2, Finžgar 12 (5 skokov), Bejtič 3.

V 2. SKL so ekipe zakorakale v drugo polovico rednega dela tekmovanja. Kljub temu, da so z nizom osmih zaporednih zmag v najboljši formi košarkarji Šenčurja, pa na vrhu lestvice še naprej ostaja klub iz Škofje Loke. Četa Petra Hartmana je še drugič v letošnji sezoni proti ekipi Hrastnika dosegla 78 točk, kar je bilo več kot dovolj za 12. zmago v 2. SKL.

Košarkarji Hrastnika se v uvodnih 13 krogih niso ravno proslavili z najboljšimi rezultati (4 zmage in 9 porazov), kljub temu pa so bili pred tekmo odločeni, da resno zapretijo vodilnemu moštvu lige. Škofjeločani so na drugi strani v preteklem krogu zabeležili drugi poraz v letošnji sezoni, zato si novega neuspeha ne bi smeli privoščiti. In si ga tudi niso. Domačini so denimo povedli le z 2:0, nato pa so gostje hitro prevzeli pobudo in po košu zabijanju Simona Finžgarja in košu Aleksandra Tomića v 10. minuti povedli že s +9 (8:17). Po trojki Dejana Milašinovića v 14. minuti je prednost Škofjeločanov prvič presegla mejo 10 točk (14:26), v 17. minuti pa je bilo že +17 (14:31).
Na glavni odmor sta ekipi odšli z rezultatom 25:37, po odličnem pričetku drugega polčasa, ko so Škofjeločani pripravili delni izid 15:3 in tako povedli s +24 (28:52), je bilo jasno, da bo Hartman lahko priložnost ponudil tudi nekaterim košarkarjem, ki sicer na tekmah niso deležni prav velikega števila minut. V 28. minuti je na parket stopil Luka Ličan, v 34. minuti pa je prvič v dresu LTH Castingsa na parket stopil tudi Dominik Vršnik. 19-letnik iz Kranja, ki je v lanski sezoni nastopal za Elektro Gorenjsko prodajo, je najprej zadel dva prosta meta, nato pa v 38. minuti pa zadel še za izenačitev najvišjega vodstva Škofjeločanov (50:78).

Naslednjo soboto spet v dvorani Poden
Zadnjih 6 točk na tekmi je prispeval domači košarkar Matic Babič, ki je bil s 24 točkami tudi najboljši strelec srečanja. Pri LTH Castingsu je največ točk (15) zbral Dejan Milašinović, najvišjo valorizacijo (17) pa je imel Aleš Kunc (13 točk + 4 skoki + 2 podaji + 2 ukradeni žogi). Za košarkarje LTH Castingsa je bila to 5. gostujoča zmaga na 7 tekmah, medtem ko na domačem parketu zaenkrat še ne poznajo poraza. Prav naslednjo tekmo pa bodo Škofjeločani vnovič odigrali v domači dvorani Poden, kamor v soboto, 1. februarja, prihaja Kolpa Črnomelj. Tekma se bo pričela ob 20. uri. Vljudno vabljeni.

Anže Zdolšek, igralec Hrastnika: "Na tekmi s Škofjo Loko bi morali biti bolj sproščeni, saj nismo bili pod nobenim pritiskom zmage. Namesto tega pa smo celotno srečanje odigrali v krču, nismo zadeli metov z razdalje, prav tako pa smo gostom dovolili, da so nam vsilili njihov ritem igre. Čestitke gostom za zasluženo zmago."
Peter Hartman, trener LTH Castingsa: "V tekmo smo šli s pravim pristopom in resno. V prvem polčasu smo naredili razliko, tako da sem v nadaljevanju srečanja lahko dal priložnost drugim igralcem, ki sicer manj igrajo. Slednji so v redu izkoristili svoje minute. Mislim in upam, da ta zmaga pomeni našo novo zmagovalno serijo."

Lestvica: LTH Castings 12/2, Šenčur Gorenjska gradbena družba 12/2, Plama Pur 11/3, Litija 8/6, Lastovka 8/6, Krka mladi 7/7, Kolpa Črnomelj 7/7, Terme Olimia Podčetrtek 7/7, Parklji 7/7, Elektro Gorenjska prodaja 5/9, Hrastnik 4/10, Postojna 4/10, Radenska Creativ Sobota 3/11, UKK Koper 3/11.