+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Triglav tudi v tretje premočan
slikcaČlanska zasedba Odeje je z vnaprej odigrano tekmo 2. kroga pričeli z drugim delom letošnje sezone v 1. SKL za ženske. Še tretjič v letošnji sezoni so Škofjeločanke morale priznati premoč zasedbi Triglava. Na Trati je bilo 47:82.

1. SKL za ženske, drugi del, vnaprej odigrana tekma 2. kroga, ŠD Trata, sreda, 22.1.2014

Odeja - TRIGLAV 47:82 (11:24, 17:25, 10:23, 9:10)
Odeja: Ziherl, Kotar 6, Adamović 13, Teropšič, Gulan, Zupan L. 4, Istenič 12 (6 skokov), Dumenčič, Jevtović 10 (5 skokov), Sever 2 (6 skokov).
Triglav: Hafner 6, Meden 4, Jakovina 9, Jelenc 7, Rupnik 9, Žibert, Purkat 1, Piršič 10 (10 skokov), Jakobčič 14 (7 skokov), Seničar 6 (5 skokov), Zalar 16 (8 skokov).

Četa Jake Hladnika tudi na tretji medsebojni tekmi v letošnji sezoni ni uspela resno ogroziti izbrank Toma Orešnika. Oktobra lani je bilo na Trati 45:88, decembra nato v Kranju 86:60, sedaj pa so se Kranjčanke veselile zmage s 35 točkami razlike (47:82).

Proti aktualnim državnim podprvakinjam Škofjeločanke tekmo niso odprle ravno najbolje. Po začetnem zaostanku z 0:6 so nanizale 6 zaporednih točk in po drugem košu Nine Istenič rezultat poravnale na 6:6. V naslednjih 5 minutah je za domačinke edino točko izza črte prostih metov prispevala tokrat povsem nerazpoložena Sandra Jevtović (8% met iz igre – 1/13), gostujoče košarkarice pa so na krilih Maje Piršič in Eve Rupnik v 9. minuti pobegnile že na +17 (7:24). V 18. minuti srečanja je prednost Kranjčank po košu nekdanje košarkarice Odeje Mance Hafner prvič presegla tudi mejo 20 točk (20:41). Tudi v drugem polčasu so bile Škofjeločanke v napadu precej nerazpoložene, saj so v 20 minutah zbrale vsega 19 točk. Gostujoče košarkarice so na drugi strani edino večjo točkovno krizo imele v začetku zadnje četrtine, ko so prvi koš dosegle šele po 5 minutah. Na drugi strani je v tem času 7 zaporednih točk zbrala Bojana Adamović, ki je bila na koncu s 13 točkami tudi najboljša strelka domače ekipe.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Preveč zgrešenih metov in slabo zapiranje sta posledici nezbranosti. To je Triglav izkoristil ter od začetka do konca nadzoroval tekmo. Čestitke Triglavu za zmago."
Tomo Orešnik, trener Triglava: "Prišli smo do zaslužene zmage. Odigrali smo borbeno in motivirano, vendar delamo preveč nepotrebnih napak. To bomo morali do naslednjih tekem popraviti."

Lestvica: Triglav 10/1, Athlete Celje 9/1, Grosuplje 6/4, Domžale 4/6, Odeja 1/10, Konjice 1/9.