+386 59 935 619

03128-1000010043

2. SKL: V Domžalah usoden mrk v drugi četrtini
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v 13. krogu 2. SKL zabeležila drugi poraz v letošnji sezoni. S 93:83 je bila boljša Lastovka Domžale, pri kateri sta blestela prav nekdanja člana škofjeloškega kluba Nejc Glavaš in Gregor Jakhel Kolarević, ki sta skupaj zbrala kar 49 točk in 22 skokov.

2. SKL, 13. krog, OŠ Venclja Perka (Domžale), sobota, 18.1.2014

LASTOVKA DOMŽALE – LTH Castings 93:83 (14:20, 23:8, 25:25, 31:30)
Lastovka Domžale: Korošec, Markus 12, Šoln, Glavaš 23 (6 skokov + 4 podaj), Peterca, Percel 4, Ucman 4, Virk 6, Jakhel Kolarević 26 (16 skokov), Juvan, Balažic 18.
LTH Castings: Mezek 14, Bošnjak 9, Kunc 21 (8 skokov), Jamnik 2, Milašinović 13, Tomić 9 (5 skokov), Čaijč 7 (7 skokov), Domajnko 2, Finžgar 5 (7 skokov), Bejtič 1

Četa Petra Hartmana je na 6. gostovanju v letošnji sezoni še drugič klonila. Potem ko so Škofjeločani 18. decembra klonili na gostovanju pri Parkljih, je točno mesec dni kasneje sledil nov spodrsljaj. Tokrat so bili z rezultatom 93:83 boljša Lastovka Domžale, za katere igrajo kar štirje nekdanji člani škofjeloškega kluba, Aljaž Korošec, Jakob Virk, Gregor Jakhel Kolarević in Nejc Glavaš. Košarkarji iz mesta pod Lubnikom pa kljub porazu prvo polovico rednega dela sezone zaključujejo na 1. mestu.

Dvojec Kolarević-Glavaš za lepo prednost ob polčasu
Za razliko od prejšnjih dveh gostujočih tekem v Ljubljani in Kopru, so tokrat Škofjeločani obračun pričeli precej bolje. V uvodnih minutah je blestel predvsem Aleš Kunc, ki je v 8. minuti srečanja zadel edino (!!) trojko na tekmi za Škofjeločane, ki so tedaj povedli s +8 (12:20). Za ključno se je izkazala druga četrtina, katere Škofjeločani sploh niso začeli slabo, saj je bilo še v 14.minuti 17:22, Gregor Jakhel Kolarević in Nejc Glavaš pa sta praktično sama poskrbela za delni izid 20:6.

Po tehnični napaki Finžgarja že -12
Na glavni odmor so se tako s prednostjo 9 točk (37:28) podali domačini. V 26. minuti se je prednost Domžalčanov po dveh zadetih prostih metih Aleksandra Tomića stopila na vsega 3 točke (45:42), sledile pa so nove krizne minute Škofjeločanov. Domači so prišli do 5 zaporednih točk, potem pa je sledila še tehnična osebna napaka Simona Finžgarja, ki je v 27. minuti zaradi 4 osebnih napak zapustil parket. Po 4 zadetih prostih metih Glavaša je bilo 54:42, pred LTH Castingsom pa misija nemogoče. V zadnji četrtini Škofjeločanom bližje kot na 8 točk zaostanka ni uspelo priti, zmaga pa je povsem zasluženo ostala doma.

Naslednjo soboto novo gostovanje
Kar je šlo proti Radenski Creativ in Tajfunu notri, je šlo tokrat proti Lastovki ven. Tako se bi lahko izrazili ob pogledu na LTH Castingsov met za 3 točke (1/19 = 5%). Poleg katastrofalnega meta z razdalje so Škofjeločani izgubili tudi skok (39:50), zbrali pa tudi manj podaj in imeli slabši odstotek meta za 2 točki. Novo srečanje Škofjeločane čaka že v soboto, 25. januarja, ko se bodo še enkrat več podali na gostovanje in sicer v Hrastnik. Tamkajšnje košarkarje je Hartmanova četa na domači tekmi ugnala z 78:51.

Lestvica: LTH Castings 11/2, Šenčur GGD 11/2, Plama Pur 10/2, Lastovka Domžale 8/5, Litija 7/5, Terme Olimia Podčetrtek 6/7, Kolpa Črnomelj 6/6, Krka mladi 6/6, Postojna 4/9, Parklji 5/7, Elektro Gorenjska prodaja 5/7, Radenska Creativ Sobota 3/10, Hrastnik 3/9, UKK Koper 2/10.