+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: S 128 doseženimi točkami podrli rekord 2. SKL!
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so z izjemno predstavo proti Radenski Creativ iz Murske Sobote podrli rekord v 2. SKL. Slavili so zmago s 128:68, blestel pa je predvsem Aleksandar Tomić, ki je v zgolj 21 odigranih minutah ob izjemno uspešnem metu iz igre zbral kar 36 točk.

Člani, 2. SKL, 12. krog, ŠD Poden, sobota, 11.1.2014

LTH CASTINGS – Radenska Creativ Sobota 128:68 (35:15, 27:21, 32:17, 34:15)
LTH Castings: Mezek 2, Bošnjak 25 (9 skokov), Kunc 2, Jamnik 9, Milašinović 12 (5 skokov + 6 podaj), Tomić 36, Čajič 9, Domajnko 10 (8 skokov), Finžgar 11, Ličan 12.
Radenska Creativ Sobota: Banič 4, Bačvič 4, Bilić Z. 17 (6 skokov), Bilić J. 15, Kukel 2 (5 skokov), Juteršnik 3, Horvat 23.

128 točk v 2. SKL ni dosegel še nihče. Naveden stavek je za pravilnega veljal do 11.1.2014, ko so na sceno stopili košarkarji LTH Castingsa. Oslabljeni zasedbi Radenske Creativ bi skorajda nasuli 130 točk, zadeli so kar 20 trojk (!!), hkrati pa zmaga s 60 točkami razlike predstavlja eno najvišjih v zgodovini slovenske košarke.

Festival trojk že v prvi četrtini
Da je pred gledalci v škofjeloški dvorani Poden odličen strelski večer domače ekipe, je bilo jasno že po prvih 10 minutah. Festival trojk je s tremi uspešnimi meti izza črte 6,75 otvoril Simon Finžgar, s novimi tremi pa mu je sledil Dejan Milašinović, ki je v 8. minuti poskrbel za vodstvo z 28:15. V 9. minuti je prvič na parket stopil Aleksandar Tomić, ki je v manj kot dveh minutah zbral 9 točk, hkrati pa je s prvo trojko na tekmi poskrbel, da je prednost domače ekipe v 12. minuti narasla na +27 (42:15). Tekma je bila praktično že odločena, zato je Peter Hartman že v 13. minuti na klop posedel Simona Finžgarja, ki je zbral 11 točk, še prej pa je na klop z 9 točkami sedel letošnji rekorder v doseženemu številu točk (40) Tomo Čajič.

Ko je ob polčasu na glavnem semaforju pisalo 62:36, si je v dvorani Poden redko kdo upal pomisliti na podobno uspešen drugi polčas, ki pa se je na koncu izkazal celo za še bolj uspešnega. Ob že tako ali tako nezaustavljivem Tomićem je minute, ki mu jih je ponudil Hartman, odlično izkoriščal tudi Boris Bošnjak, ki se je pod košem odlično boril z najvišjimi gostujočimi košarkarji. Svojo priložnost sta odlično izkoristila tudi Matevž Domajnko, ki je že v 32. minuti poskrbel za domačo 100-tico (100:53), ter Luka Ličan.

Tomić dosegel še sedemnajsto, osemnajsto, devetnajsto in dvajseto
Glavni akter srečanja, Aleksandar Tomić, se je s 24 doseženimi točkami v 35. minuti po 11 minutah sedenja na klopi vrnil na parket, v zadnjih petih minutah pa več ali manj sam polnil koš gostujoče ekipe. Ko je v 39. minuti zadel 18. domačo trojko na tekmi, je uradni napovedovalec v dvorani Poden spregovoril o morebitnih 20 trojkah, kar pa je Tomić vzel za nekaj povsem resnega in v zadnji minuti še dvakrat poizkusil z metom izza črte 6,75, obe žogi pa sta našli pravi cilj.

Odlična popotnica za pokalno srečanje
Aleksandru Tomiću (6/6 za dve točki, 8/10 za tri točke, 1 skok in 4 podaje = učinek 36), ki je zbral 36 točk, je z učinkom 33 sledil Boris Bošnjak (25 točk, 9 skokov in 4 podaje), velja pa izpostaviti še učinek Dejana Milašinovića, ki je 12 točkam dodal še 5 skokov in 6 podaj. Pri gostujoči ekipi je največ točk (23) zbral Tadej Horvat, s 17 pa mu je sledil Zdenko Bilić. Izjemna strelska predstava škofjeloške ekipe pa je odlična popotnica za torkovo povratno srečanje 5. kroga Pokala Spar, ko bodo košarkarji LTH Castingsa lovili preboj na zaključni turnir Pokala Spar. Škofjeločani so proti Tajfunu prvo tekmo v Šentjurju dobili z 74:71, povratno srečanje v dvorani Poden pa se bo pričelo ob 20. uri. Vstop je prost! Vljudno vabljeni.

Boris Bošnjak, igralec LTH Castingsa: "Nisem pričakoval stotice, vendar pa sem vedel, da ker smo dobro začeli tekmo in dobro igrali v obrambi, lahko visoko premagamo oslabljeno Radensko. Za mene osebno dobra individualna igra pomeni dvigovanje samozavesti in hkrati tudi večjo motivacijo na naslednjih tekmah."
Primož Slavič, trener Radenske Creativ Sobote: "Povsem zaslužena zmaga nasprotnika. LTH Castings ima dobro ekipo. Škofjeločanom želim, da se uvrstijo na zaključni turnir pokala Spar. Upam, da se bodo moji manjkajoči igralci kmalu vrnili nazaj, saj je težko igrati v tako okrnjeni zasedbi."

Lestvica: LTH Castings 11/1, Plama Pur 10/2, Šenčur Gorenjska gradbena družba 10/2, Šenčur Gorenjska gradbena družba 10/2, Litija 7/5, Lastovka Domžale 7/5, Kolpa Črnomelj 6/6, Krka mladi 6/6, Terme Olimia Podčetrtek 5/7, Elektro Gorenjska prodaja 5/7, Parklji 5/7, Postojna 4/8, Hrastnik 3/9, Radenska Creativ Sobota 3/9, UKK Koper 2/10.

Aleksandar Tomić je bil tokrat nezaustavljiv. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)