+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Odeja prvi del tekmovanja zaključila s porazom v Grosupljem
slikcaČeta Jake Hladnika je prvo polovico rednega dela tekmovanja zaključila s porazom v ŠD Brinje, kjer je morala priznati premoč domači zasedbi Grosuplja. Končni rezultat je bil 80:55, pri Odeji pa se je še najbolj izkazala Sandra Jevtović (23 točk in 7 skokov).

1. SKL za ženske, 10. krog, ŠD Brinje (Grosuplje), sobota, 11.1.2014

GROSUPLJE - Odeja 80:55 (26:19, 12:14, 20:9, 22:13)
Grosuplje: Grobiša, Klavžar 15 (10 skokov), Kastelic 8, Čadež 2, Gabrovšek 6, Zupančič 7 (6 podaj), Škof 12 (14 skokov), Lešek 10, Vene 6, Debelec, Pečjak 2, Bajrektarevič 12.
Odeja: Ziherl 2, Kotar 4, Adamović 7, Teropšič, Čilović 13 (6 skokov), Dumenčič 4, Jevtović 23 (7 skokov), Sever 2 (7 skokov), Zupan P.

Začelo se je z zmago, nadaljevalo pa z 9 zaporednimi porazi. To je zgodba, ki so jo v prvi polovici rednega dela tekmovanja v 1. SKL spisale košarkarice Odeje. Cilj, ki si ga je ekipa zadala pred začetkom sezone, preboj med najboljše 4, se tako zdi vse bolj neuresničljiv. Tekom prvega dela sezone so škofjeloški ekipi ponagajale tudi poškodbe, izstopali sta predvsem poškodbi Bojane Adamović in Pie Zupan, vseeno pa bi izplen lahko bil vsaj za zmago boljši.

Kot zadnje v prvi polovici rednega dela so bile za Škofjeločanke usodne Grosupeljčanke, proti katerim so varovanke Jake Hladnika na prvi medsebojni tekmi v Škofji Loki denimo dosegle le pičlih 35 točk. Tokrat so se zaustavile pri 55 točkah, vseeno pa se bolje upirale nasprotnicam kot 23. novembra lani na Trati. Pobudo so sicer hitro prevzele košarkarice Grosupljega, vseeno pa se jim v prvem polčasu na več kot 12 točk prednosti ni uspelo odlepiti. Z dobrim zaključkom prvega polčasa so se Škofjeločanke še pred glavnim odmorom približale na le 5 točk zaostanka (38:33). V 24. minuti je bilo po košu Bojane Adamović le še +4 za domačinke (42:38), ki so nato odgovorile z delnim izidom 11:0 in ušle na +15 (53:38). Nov vidnejši niz zaporednih košev je domačinkam uspel v sredini zadnje četrtine, ko so po delnem izidu 10:0 povedle že s +29 (74:45).

Pri domačih je imela najbolj pozitiven učinek Anja Klavžar, ki je 15 točkam dodala še 10 skokov, velja pa izpostaviti tudi dvojni dvojček izkušene Barbare Škof, ki je tekmo končala pri 12 točkah in 14 skokih. Pri Odeji se je s 23 točkami in 7 skoki najbolj izkazala Sandra Jevtović, sledila pa ji je Irma Čilović, ki je na parketu prebila vseh 40 minut, zbrala pa 13 točk in 6 skokov. Drugo polovico rednega dela tekmovanja bo Odeja pričela prav v Grosupljem, kamor se bo Hladnikova četa podala v soboto, 25. januarja.

Lestvica po prvi polovici rednega dela:
Athlete Celje 9/1, Triglav 9/1, Grosuplje 6/4, Domžale 4/6, Konjice 1/9, Odeja 1/9.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Mladen Rajić, trener Grosupljega: "Pričakoval sem, da bomo imeli nihanja v igri, saj sta odmor med prazniki in viroza v zadnjih dneh naredila svoje. Ekipa Odeje je, kot sem povedal že v najavi, zelo neprijeten tekmec in bi ji čestital za prikazano igro, mojim dekletom pa za zmago."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Tri četrtine smo se enakovredno upirali Grosupljemu. Potem nam je zmanjkalo koncentracije in moči. Čestitke nasprotnicam za zmago."