+386 59 935 619

03128-1000010043

SPAR: Z razpoloženim Čajičem (29) do zmage v Šentjurju
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je v prvi 5. kroga Pokala Spar ugnala prvoligaša in se tako še bolj približala preboju na zaključni turnir osmerice. Rezultat v Šentjurju je bil 71:74, blestel pa je kapetan Tomo Čajič, ki je tekmo končal pri 29 točkah.

Pokal Spar, 5. krog, prva tekma, OŠ Hruševec Šentjur, torek, 7.1.2014

Tajfun – LTH CASTINGS 71:74 (15:23, 28:12, 11:25, 17:14)
Tajfun: Pelc 5, Milovac, Veličković 17, Sebič 5, Zadnik 2, Kajtna, Držić 13, Tomašević 7, Primorac 10, Zimić 12, Cehnar.
LTH Castings: Mezek, Bošnjak 4, Kunc 14, Jamnik, Milašinović 14, Tomić 5, Čajič 29, Domajnko, Finžgar 8, Ličan.

Prva tekma med predzadnje uvrščenim moštvom Lige Telemach in vodilno ekipo 2. SKL je pripadla slednji. Škofjeloški LTH Castings je namreč do zmage nad Tajfunom prišel že na gostovanju v Šentjurju, kjer je škofjeloški klub nazadnje zmago slavil 18.oktobra 2008. Tedaj je bilo 84:88, pri tedanjemu TCG Mercatorju pa je z 31 točkami zablestel Dario Krejić.

Podobno veliko točk je tokrat Šentjurčanom nasul kapetan Tomo Čajič, ki je tekmo končal pri 29 točkah. Tajfun, ki letos v pokalnem tekmovanju lovi že peto zaporedno uvrstitev na zaključni turnir osmerice, je v preteklem krogu z ligaško zmago nad Mariborom nakazal dvig forme, tokrat pa jim ni zadoščal niti novinec v ekipi, Uroš Veličković, ki je bil s 17 točkami sicer najboljši strelec domačih. Četa Edija Dželalije je sicer odlično odigrala drugo četrtino, v kateri so nadoknadili 8 točk zaostanka iz prve četrtine, na glavni odmor pa odšli s celo 8 točkami prednosti (43:35). Škofjeločani so odgovorili v tretji četrtini, katero so dobili s kar 14 točkami razlike (11:25) in si tako pred zadnjo četrtino priigrali 6 točk prednosti (54:60).

V soboto in torek (vstop prost) vabljeni na Poden
Pred povratnim srečanjem je LTH Castingsu uspelo zadržati 3 točke prednosti, kar je lep dosežek, še daleč pa je od preboja med najboljših 8 v pokalu, kar je Škofjeločanom nazadnje uspelo v sezoni 2009/10. Varovance Petra Hartmana sedaj čakata dva domača obračuna. Naprej se bodo v soboto, 11. januarja, ob 20.uri pomerili z Radensko Creativ iz Murske Sobote, v torek, 14. januarja, pa jih čaka še povratno srečanje proti Tajfunu. Vabljeni na obe srečanji, vstop na pokalno, ki se bo začelo prav tako ob 20. uri, bo prost!

Mladen Primorac, igralec Tajfuna: "Tekmo smo slabo odprli in dovolili nasprotniku, da vsili svoj ritem igre, še posebej na začetku drugega polčasa, ko so se razigrali njihovi najboljši igralci. Na povratnem srečanju se moramo boriti vseh 40 minut in narediti vse, kar bo trener zahteval od nas. Verjamem, da lahko zmagamo v Škofji Loki in se uvrstimo na zaključni turnir. Če bomo v povratno tekmo vstopili s pravim načinom, potem tudi rezultat ne bo izostal."
Aleš Kunc, igralec LTH Castingsa: "Odigrali smo dobro tekmo tako v obrambi kot v napadu. Večji del srečanja smo bili boljši ali vsaj enakovreden tekmec. Imeli smo 5 slabih minut v drugi četrtini in pa na koncu tekme. Glede na videno bi morala bit končna razlika med 10 in 15 točkami v našo korist. S takšno igro na povratni tekmi mislim, da lahko računamo na finalni turnir."