+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Z odlično prvo četrtino (27:8) nadigrali Postojnčane
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa bo leto 2014 pričakala na vrhu 2. SKL. Škofjeločani so to soboto v ŠD Poden nadigrali Postojnčane (87:65), odločilna pa je bila že prva četrtina, v kateri so domači tako v napadu kot tudi v obrambi zaigrali odlično. Blestela Simon Finžgar in Aleš Kunc.

Člani, 2. SKL, 10.krog, ŠD Poden, sobota, 21.12.2013

LTH CASTINGS – Postojna 87:65 (27:8, 24:23, 18:17, 18:17)
LTH Castings: Fižuleto, Mezek 6, Bošnjak 11 (6 skokov), Kunc 19 (6 skokov), Jamnik 6, Milašinović 7, Tomić 8, Čajič 10 (6 skokov), Finžgar 20 (7 skokov), Ličan.
Postojna: Rajčič 7, Korošec 1, Milović 10, Katonar 6 (9 skokov), Jordan Rojko 15 (5 skokov), Vadnov 9, Bajc 8, Premrl, Cenčič, Šantelj, Vuković 9.

Škofjeloška zasedba LTH Castingsa, ki je med tednom proti Parkljem zabeležila prvi poraz v letošnji sezoni, je v zadnji tekmi v letu 2013 po pričakovanjih nadigrala ekipo Postojne. Slednja je v Škofjo Loko pripotovala z malenkost negativnim izkupičkom (4 zmage in 5 porazov), na zadnji odigrani tekmi pa so na domačem parketu ugnali mlade Novomeščane.

Tako kot na zadnjih dveh domačih tekmah proti Šenčurju in Termam Olimie, so varovanci Petra Hartmana tudi tokrat v tekmo krenili zelo odločno, predvsem pa bolje kot na prejšnjih tekmah zaigrali v obrambi. Po rezultatu 4:3 v korist domače ekipe sta sledili dve trojki Davida Jamnika, po eno pa sta dodala še Tomo Čajič in Simon Finžgar, kar je pomenilo, da so domači že v 5. minuti tekme povedli s 16:4. V nadaljevanju se je razigral še Aleš Kunc, ki je s 6 zaporednimi točkami poskrbel za vodstvo s +17 (25:8), niz košev domačih košarkarjev pa se je zaključil šele v 13. minuti, ko je na semaforju pisalo že 36:8. Končni rezultat prvega polčasa je z zadetim prostim metom za 51:31 postavil Aleksandar Tomić, ki je tudi tokrat odlično opravljal svojo nalogo v obrambi.

Kljub temu, da tokrat kapetan LTH Castingsa Tomo Čajič ni imel svojega dneva, so Škofjeločani pridno polnili koš gostov. V tretji četrtini se je razigral Simon Finžgar, ki je odlično izkoriščal podaje Dejana Milašinovića in Tomaža Mezka, poskrbel pa tudi za nekaj atraktivnih vložkov. V zadnji četrtini gostujočim košarkarjem bližje kot na 18 točk zaostanka (69:51) ni uspelo priti.

Pri domačih je največ točk (20) zbral Simon Finžgar, ki je bil tokrat izjemno natančen pri metu iz igre (8/9), zbral pa je tudi 7 skokov in 3 podaje. Po valorizaciji mu je sledil Aleš Kunc (19 točk + 6 skokov), pri gostih pa se je pri 15 točkah zaustavil Gašper Jordan Rojko. Prvo tekmo v letu 2014 bodo Hartmanovi odigrali v soboto, 4. januarja, ko bodo gostovali v Kopru.

Peter Hartman, trener LTH Castingsa: "Bistveno drugače smo vstopili v to tekmo, kot na sredini tekmi na Ježici. Igra v obrambi je bila na nivoju. Na začetku srečanja smo si ustvarili prednost, ki smo jo zadržali do konca. Moji želji za leto 2014 sta, da zmagamo vse tekme do konca sezone in da se vrnemo v Ligo Telemach."
Dejan Milašinović, igralec LTH Castingsa: "Tekmo smo odlično odprli in v samem štartu prišli do zelo visokega vodstva, ki smo ga zadržali do konca prvega polčasa. Posledično smo v drugi polčas vstopili bolj sproščeni in tekmo brez večjih težav pripeljali do konca. V letu 2014 želim vsem igralcem čim manj poškodb, kar se pa naše ekipe tiče, želim, da nadaljujemo z dobrim delom in seveda preboj v prvo ligo."
Luka Vadnov, igralec Postojne: "V tekmo smo šli sproščeni. V prvi četrtini so nas domači povsem nadigrali - zadeli so vse, kar so vrgli proti košu. V nadaljevanju smo se zbrali in odigrali tako, kot znamo. Čestitke domačinom za zmago. "

Lestvica: LTH Castings 9/1, Plama Pur 9/1, Šenčur Gorenjska gradbena družba 8/2, Lastovka 6/4, Lastovka Domžale 6/4, Parklji 5/5, Litija 5/5, Krka mladi 4/6, Postojna 4/6, Terme Olimia Podčetrtek 4/6, Kolpa Črnomelj 4/6, Elekro Gorenjska prodaja 4/6, Hrastnik 3/7, Radenska Creativ Sobota 3/7, UKK Koper 2/8.

Trener Peter Hartman je ekipo dobro pripravil na obračun s Postojno. (Foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)