+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Odeja še tretjič v sezoni poražena proti Domžalam
slikcaČeta Jake Hladnika tudi po odigrani tekmi 9. kroga 1. SKL za ženske ostaja pri eni sami zmagi, ki so jo Škofjeločanke dosegle že v 1. krogu proti Konjicam. Tokrat so košarkarice Odeje na domačem parketu morale priznati premoč Domžalčankam (52:77).

1.SKL za ženske, 9.krog, ŠD Poden, sobota, 21.12.2013
Odeja – DOMŽALE 52:77 (10:15, 11:22, 20:22, 11:18)
Odeja: Ziherl 3, Kotar, Adamović 13, Erznožnik 3, Čilović, Istenič 2, Dumenčič 2, Jevtović 8 (8 skokov), Sever 16, Zupan P. 5.
Domžale: Žura 1, Brekalo 4, Prezelj 15 (6 podaj), Serdinšek-Betlehem 17, Dremel 2, Tajher 2, Špacapan 9, Kotnik ml., Petrović 3, Cunja 13, Vuković, Kotnik 11 (14 skokov).

Uvertura pred večernjim obračunom med LTH Castingosm in Postojno, se v dvorani Poden ni odvila po željah Škofjeločank. Slednje so se že četrtič v letošnji sezoni pomerile proti zasedbi Domžal, še tretjič pa jim po 40 odigranih minutah morale priznati premoč. Krog pred koncem prvega dela sezone so tako Domžalčanke Škofjeločankam ušle na dve zmagi prednosti.

Tekmo so bolje pričele gostujoče košarkarice, ki so po košu Annamarie Prezelj v 5. minuti povedle že s +7 (2:9), pri domačih pa je za znižanje na 8:11 z dvema hitrima trojkama odgovorila Bojana Adamović. V nadaljevanju so Domžalčanke po zaslugi Katje Kotnik počasi začele prevzemati pobudo, tudi Adamovićeva pa ni več našla pravega občutka pri metu izza črte 6,75. Zgrešila je namreč kar 8 zaporednih poizkusov. V 17. minuti je bilo že +14 (15:29), še višja pa je bila prednost varovank Vlada Velikonje ob polčasu (21:37). V drugem polčasu se je pri domačih razigrala Vesna Sever, dve trojki je zadela tudi Sandra Jevtović. Kljub temu se Škofjeločankam ni uspelo resneje približati. Še najbližje so prišle v 27. minuti, ko so po trojki Severjeve zaostanek znižale na 12 točk razlike (39:51). Povratnica na parketu, Pia Zupan, je tekmo končala pri 5 točkah in 4 skokih.

Pri Odeji je največ točk (16) zbrala Vesna Sever, ki je v statistiko vpisala tudi 5 skokov, pri gostujočih košarkaricah pa gre izpostaviti predvsem Katjo Kotnik (11 točk + 14 skokov) in Urško Serdinšek-Betlehem (17 točk + 6 podaj). Tekma proti Domžalam je bila za košarkarice Odeje zadnja v letu 2013, zadnji krog prvega dela tekmovanja pa Škofjeločanke čaka v soboto, 11. januarja, ko odhajajo na gostovanje k Grosupeljčankam.

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Bili smo neosredotočeni v obrambi in prikazali preveč samostojnih akcij, zaradi česar nismo uspeli parirati Domžalam. Upam, da nas v letu 2014 zaobidejo poškodbe, prav tako pa to želim vsem ostalim klubom."
Vlado Velikonja, trener Domžal: "Čestitke našim igralkam za prepričljivo zmago. Veseli me, da sledimo cilju ter da imamo dolgo klop in odlično kemijo v ekipi. Vsem v ženski košarki pa želim lepe praznike in srečno v novem letu."

Lestvica: Triglav 9/0, Athlete Celje 8/1, Grosuplje 5/4, Domžale 3/6, Konjice 1/8, Odeja 1/8.