+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Na gostovanju pri Parkljih prvič poraženi
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na prehodu iz prve v drugo tretjino rednega dela tekmovanja v 2. SKL zabeležili prvi poraz. V prestavljeni tekmi 9. kroga so v Ljubljani klonili proti Parkljem. Končni rezultat je bil 102:94 za Bežigrajčane, pri katerih je blestel Nejc Kobal.

Člani, 2. SKL, 9. krog, ŠRC Ježica, sreda, 18.12.2013

PARKLJI - LTH Castings 102:94 (26:22, 20:18, 23:21, 33:33)
Parklji: Rogelja 2, Kobal 18 (6 skokov + 8 podaj), Runovc 3, Nemanič 10 (7 skokov), Marko Filipovič 3, Jelinič, Podboj 16, Luznar 24, Urbančič 10, Urbas 16.
LTH Castings: Mezek 10, Bošnjak, Kunc 13, Jamnik, Milašinović 22 (5 skokov), Tomić 11, Čajič 21, Finžgar 14, Ličan 3.

Tekma, ki je bila iz sobote, 14. decembra, prestavljena na sredo, 18. v tem mesecu, se ni končala po željah Škofjeločanov. Varovanci Petra Hartmana so namreč prvič v letošnji sezoni morali priznati premoč nasprotniku, kljub prvemu porazu pa ostajajo na vrhu lestvice.

Dvoboj je s trojko odprl Simon Finžgar, domači pa so takoj odgovorili z delnim izidom 9:0. LTH Castings je od takrat naprej vselej lovil zaostanek, za kar so bili »krivi« izjemno razpoloženi domači košarkarji, ki so s 26 točkami v prvi četrtini dali jasno vedeti, da želijo prekiniti niz treh zaporednih porazov. Slednji so bili resda zelo tesni, kljub vsemu pa si je četa Jake Zalaznika želela vrnitve na zmagovalna pota. Na glavni odmor so domači odšli s prednostjo 6 točk (46:40), v 25. minuti tekme pa predvsem po zaslugi razpoloženega Mateja Luznarja ušli že na +13 (60:47).

Škofjeločani so vselej hitro odgovorili nikakor pa jim ni uspelo priti zares blizu domačinom. Ko je Luka Nemanič v 33. minuti zadel dva prosta meta za vodstvo s 76:64, je vse kazalo, da bodo domači tekmo odločili že pred samim zaključkom obračuna, a delni izid 7:0 v korist Škofjeločanov je le-te vsega minuto kasneje približal na vsega 5 točk zaostanka (76:71). Parklji so se v nadaljevanju vnovič odlepili na +8 (87:79), ko pa je Aleksandar Tomić v 39. minuti zadel za znižanje na -4 (92:88) je bilo spet vse odprto. V zadnji minuti in pol so bili veliko bolj zbrani košarkarji Parkljev, ki so v 90 sekundah prišli do kar 10 točk in tako več kot zasluženo prišli do 5. zmage v letošnji sezoni.

V škofjeloški ekipi je tako kot že nekajkrat največ točk (22) zbral Dejan Milašinović, za novo zmago pa ob izjemno razpoloženemu Nejcu Kobalu (18 točk + 6 skokov + 8 podaj) ni bilo dovolj niti 21 točk Toma Čajiča. Hartmanovo četo nova tekma čaka že v soboto, 21. decembra, ko v Škofjo Loko prihaja Postojna. Tekma v ŠD Poden se bo pričela ob 19.15 uri.

Robi Urbančič, igralec Parkljev: "Ne vem, kaj naj rečem. Mislim, da smo presenetili tudi sami sebe. Po treh porazih, ki jih za moje pojme ne bi smelo biti, smo se pobrali na najboljši možen način in premagali še neporaženo ekipo Škofje Loke. Celo tekmo smo se borili v obrambi, čeprav smo prejeli 94 točk, v napadu pa smo bili tudi zelo razpoloženi. Sedaj smo že z mislimi pri naslednji petkovi tekmi, ko nas čaka gostovanje pri odličnem Šenčurju, kjer se bomo borili za novo zmago."

Dejan Milašinović, igralec LTH Castingsa: "Glavni razlog za poraz je preslaba obramba. Če nasprotniku dovoliš 102 točki, potem je težko pričakovati zmago. Proti Postojni in nasploh v nadaljevanju prvenstva bomo morali ta element igre močno popraviti, sicer bomo imeli veliko težav z vsakim nasprotnikom."

Aleš Kunc, igralec LTH Castingsa: "Tekmo smo odigrali ekstremno slabo. Igralci Parkljev so se sprehajali mimo nas, kot da so na promenadi. Če temu dodamo še njihovo večjo željo, borbenost in dober strelski dan, potem je jasno, da nismo bili niti blizu zmage. Na naslednjih tekmah se bo potrebno spet zavedati, da smo tukaj zato, da vrnemo škofjeloški klub v prvo ligo. Pokazati bo treba veliko več želje in energije, predvsem pa kolektivne igre v obrambi in napadu. Sinočnji poraz je velik kiks, ki ga bo potrebno popraviti pri direktnih konkurentih. Parkljem čestitam za zmago."

Lestvica: LTH Castings 8/1, Plama Pur 8/1, Šenčur Gorenjska gradbena družba 7/2, Lastovka Domžale 5/4, Parklji 5/4, Kolpa Črnomelj 4/5, Terme Olimia Podčetrtek 4/5, Postojna 4/5, Litija 4/5, Elektro Gorenjska prodaja 3/6, Hrastnik 3/6, Radenska Creativ Sobota 3/6, Krka mladi 3/6, UKK Koper 2/7.