+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Hladnik kljub porazu v Kranju zadovoljen
slikcaČlanska zasedba Odeje je v tekmi 8. kroga 1. SKL za ženske pričakovano morala priznati premoč kranjskemu Triglavu (86:60), kljub vsemu pa varovanke Jake Hladnika s predstavo niso razočarale. Pri Odeji je največ točk (18) zbrala Bojanaq Adamović.

1. SKL za ženske, 8.krog, ŠD Planina, sobota, 14.12.2013

TRIGLAV – Odeja 86:60 (21:11, 23:11, 18:15, 24:23)
Triglav: Zdolšek 13 (8 skokov + 5 podaj), Hafnar 4, Meden 6, Eržen 2, Jakovina 8 (8 skokov), Jelenc 11 (5 podaj), Rupnik 11, Žibert 11, Purkat 2, Jakobčič 9, Seničar 3 (7 skokov), Zalar 6.
Odeja: Ziherl 6, Kotar 5 (7 podaj + 5 skokov), Adamović 18, Teropšič, Erznožnik 4, Štembergar 3, Istenić 2 (9 skokov), Dumenčič, Jevtović 18, Sever 4, Zupan L.

Vse kaže na to, da škofjeloška Odeja v letošnji sezoni ne bo izpolnila cilja, ki si ga je zadala pred začetkom sezone. Trener Jaka Hladnik si je namreč želel preboja med najboljše 4, dva kroga pred koncem pa se ta cilj zdi več ali manj neulovljiv. Škofjeločanke bi morale za začetek v prihodnjem krogu na domačem parketu z vsaj 20 točkami razlike premagati košarkarice Domžal, v zadnjem krogu pa presenetiti še Grosupeljčanke.

Proti vodilnemu Triglavu, ki v letošnji sezoni še ne pozna poraza, so se Škofjeločanke sicer prikazale v dobri luči, kljub vsemu pa že v prvem polčasu preveč zaostale, da bi resno ogrozile zmago Kranjčank. Tekma se je sicer pričela s trojkama Bojane Adamović in Lane Kotar, domačinke pa so takoj odgovorile z delnim izidom 7:0. Prva četrtina se je končala z rezultatom 21:11, po 20 minutah pa je na semaforju kazalo 44:22 v korist domačink. Po košu Maje Jakobčič v 27. minuti za 60:33 je vse kazalo na to, da bodo tudi tokrat Škofjeločanke zabeležile visok poraz, a Hladnikova četa je v nadaljevanju zaigrala dovolj zbrano, da je v 33. minuti tekme zaostanek za domačinkami znižala na 20 točk (64:44). Končni rezultat 86:60 je s trojko postavila Saša Ziherl.

Zanimiv je predvsem podatek, da so Škofjeločanke v celotnem obračunu izvajale le 5 prostih metov, Kranjčanke pa na drugi strani kar 21. Odeja je izza črte 6,75 poizkusila kar 27-krat, uspešna pa je bila v 8 poizkusih. V soboto, 21. decembra, v Škofjo Loko prihajajo Domžale. Tekma v ŠD Trata se bo pričela ob 17. uri.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Tomo Orešnik, trener Triglava: "Dosegli smo zasluženo zmago, medtem ko v naši igri še zdaleč nismo pokazali vsega, česar smo sposobni."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Tokrat smo odigrali dobro tekmo. Držali smo se dogovorov, Triglav pa je bil kljub temu premočan. Želim mu dobre igre tudi v nadaljevanju."