+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Z izjemnim Čajičem (40) nadigrali tudi Podčetrtčane
slikcaKošarkarji LTH Castingsa tudi po 8. odigranem krogu ostajajo neporaženi. Tokrat so Škofjeločani predvsem po zaslugi izjemno razpoloženega Toma Čajiča v domači dvorani s 108:84 nadigrali ekipo Term Olimia. Kapetan LTH Castingsa je tekmo končal pri 40 točkah.

Člani, 2. SKL, 8. krog, ŠD Poden, sobota, 7.12.2013

LTH CASTINGS - Terme Olimia Podčetrtek 108:84 (28:15, 23:29, 33:17, 24:23)
LTH Castings: Fižuleto 5 (5 skokov), Mezek 1, Bošnjak 11, Kunc 7 (6 podaj), Jamnik 6, Milašinović, Tomić 20, Čajič 40 (5 skokov), Domajnko 2, Finžgar 16 (6 skokov), Ličan.
Terme Olimia: Globovnik 12 (8 skokov), Pešič 12 (6 skokov), Štruc 16, Tabak 3, Gobec 28, Kranjc, Šmid 6, Švigelj 7, Petrovič.

Vse bližje smo temu, da četa Petra Hartmana v letu 2013 v ligaškem tekmovanju ostane neporažena. Kot 8. letos so v dvorani Poden pokleknili Podčetrtčani. Ekipa Term Olimia je v Škofjo Loko pripotovala precej oslabljena, saj trener Tihomir Tabak denimo ni mogel računati na pomoč centrov Aljoše Remusa in Igorja Spešića ter branilca Iztoka Kočevarja.

Za začetek delni izid 15:0
Prvi koš na tekmi so dosegli gostje, domači pa so z nekaj lepimi podajami Aleša Kunca že takoj na začetku odgovorili z delnim izidom 15:0 ter tako povedli s 15:2. Škofjeločani so že v uvodnih 10 minutah zbrali 28 točk ter tako že v prvi četrtini dali vedeti, da sledi nov izjemen strelski večer. Druga četrtina se sicer ni pričela po željah domačinov, saj so gostje pripravili delni izid 12:2, po katerem so se z uspešnim polaganjem Jerneja Pešiča približali na vsega 3 točke zaostanka (30:27). Na drugi strani je niz zaporednih točk gostov s trojko prekinil vidno razpoloženi Tomo Čajič, ki je v 14. minuti tekme prišel že do 15. točke. Gostje so po trojki Pešiča v 18. minuti prišli do izenačenja na 40:40, po košu Roka Gobca pa so minuto kasneje celo povedli (40:42). Pri domačih sta s trojkama takoj odgovorila Aleksandar Tomić in Boris Bošnjak, na glavni odmor pa so domači odšli s 7 točkami prednosti (51:44). Povsem ob zaključku prvega polčasa je pri gostih poškodbo staknil do tedaj najboljši strelec ekipe Jure Štruc, ki tekme ni mogel nadaljevati.

Nezaustavljivi Čajič rešetal mrežico gostov
Če je kdo mislil, da Tomo Čajič v drugem polčasu ne more ponoviti predstave iz prvega dela tekme, v katerem je zbral kar 20 točk, se je krepko zmotil. Že v prvi minuti drugega polčasa je zadel novi dve trojki, po katerih je LTH Castings v 21. minuti tekme povedel s 57:46. V tretji četrtini je kapetan domačih zadel še dve trojki ter met iz rakete, po novih dveh zadetih metih izza črte 6,75 v zadnji četrtini pa je domači trener Čajiča pri 40 doseženih točkah v manj kot 33 minutah tekme potegnil na klop. Kapetan je za neverjeten dosežek požel zaslužen aplavz, namesto njega pa je prvič na tekmi v igro stopil Matevž Domajnko. Medtem je prednost Škofjeločanov po zadnji trojki Čajiča v 33.minuti srečanja narasla že na 32 točk (98:66), 100. točko za LTH Castings pa je izza črte prostih metov zabeležil Boris Bošnjak.

Poleg že omenjenega Toma Čajiča se je tokrat izkazal tudi Aleksandar Tomić, ki je z 20 točkami drugi strelec domače ekipe, drugi strelec srečanja pa je bil Rok Gobec, ki je tekmo končal pri 28 točkah. V naslednjem krogu Škofjeločane čaka gostovanje pri neugodnih Parkljih. Datum srečanja še ni znan, vsaj zaenkrat pa je tekma prijavljena za soboto, 14. decembra.

Lovro Fižuleto, igralec LTH Castingsa: "Tekmo smo začeli dobro, predvsem v obrambi. Prišli smo do desetih točk prednosti, nato pa smo gostom dovolili, da so se ponovno vrnili v igro. V drugem polčasu, ki smo ga začeli odlično, smo uspeli zadržati prednost vse do konca tekme. Izpostavil bi kapetana Toma Čajiča, ki je odigral vrhunsko tekmo."
Rok Gobec, igralec Term Olimia: "Glede na to s kakšno postavo smo prišli v Škofjo Loko in poškodbo soigralca Jure Štruca, smo odigrali pošten prvi polčas. V tretji četrtini nam je močno padla koncentracija, kar so Škofjeločani s pridom izkoristili. Nasi mlajši igralci so odlično izkoristili ponujene minute in se tudi vpisali med strelce ter odigrali borbeno v obrambi. Čestitam LTH Castingsu za zasluženo zmago in igralcu Tomu Čajiču za neverjeten strelski večer. Dodal bi še, da je celotna naša ekipa na klopi pogrešala vzpodbudo poškodovanih igralcev. Upam, da se čim prej pozdravijo in vrnejo v moštvo."

Lestvica: LTH Castings 8/0, Plama Pur 7/1, Šenčur Gorenjska gradbena družba 6/2, Terme Olimia Podčetrtek 4/4, Lastovka Domžale 4/4, Kolpa Črnomelj 4/4, Parklji 4/3, Hrastnik 3/5, Postojna 3/5, Litija 3/5, Elektro Gorenjska prodaja 3/5, Radenska Creativ Sobota 2/6, UKK Koper 2/6, Krka mladi 2/5.