+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Celjanke niso dopustile presenečenja
slikcaČlanska zasedba Odeje je v tekmi 7. kroga 1. SKL za ženske pričakovano morala priznati premoč zasedbi Athlete Celja, ki tako še naprej z enim samim porazom ostajajo na 2. mestu. Odeja na drugi strani ostaja pri eni zmagi.

Članice, 1. SKL za ženske, 7. krog, ŠD Trata, sobota, 7.12.2013

Odeja – ATHLETE CELJE 42:83 (14:21, 8:22, 12:24, 8:16)
Odeja: Kotar 6, Adamović 7, Teropšič 3, Erznožnik, Štembergar 2, Čilović 1 (5 skokov), Istenič 8, Dumenčič 4, Jevtović 6 (6 skokov), Sever 5, Zupan L.
Athlete Celje: Abramović 6, Mišeljić 4, Hamrouni 16 (6 skokov), Ocvirk 11, Gajić 10 (10 skokov), Lisec 16 (8 skokov), Osterman 8, Belak, Tyson Thomas 12 (5 skokov).

Po uvodni zmagi proti Konjicam je četa Jake Hladnika zabeležila še šesti zaporedni poraz. Drugič v letošnji sezoni so bile od Škofjeločank boljše Celjanke, ki so že pred tekmo veljale za absolutne favoritinje. Kljub vsemu so domače košarkarice tekmo pričele povsem neustrašno in v začetku tekme bile celo v ospredju. Že v drugi minuti tekme je padla prva trojka iz 8 metrov, za vodstvo s 7:4 pa jo je zadela Bojana Adamović. Po košu Vesne Sever v 6. minuti je bilo 12:8, nato pa je sledil delni izid 13:0 v korist gostujočih košarkaric, ki v samem zaključku prve četrtine prišle do prve vidnejše prednosti (12:21).

Drugi vidnejši delni izid je gostujočim košarkaricam uspel v drugi četrtini, ko so nanizale 16 zaporednih točk in v 16. minuti srečanja povedle s +23 (16:39). Škofjeločanke so odgovorile z delnim izidom 6:0 (22:41), a kaj, ko so Celjanke drugi polčas pričele z 11 zaporednimi točkami in prednost gostujoče ekipe je tako narasla že na 32 točk. Kljub temu, da je prednost do konca srečanja narasla na 41 točk, pa varovanke Jake Hladnika, ki so tudi tokrat zaigrale brez poškodovane Pie Zupan, s predstavo niso razočarale.

Pri domačih sicer ni bilo kakšne izrazito razpoložene košarkarice, še največ točk (8) pa je zbrala Nina Istenič, ki je v statistiko dodala tudi 4 skoke. Pri gostujoči ekipi je najvišji indeks pripadel Evi Lisec, ki je 16 točkam dodala še 8 skokov in 4 podaje. V naslednjem krogu Škofjeločanke odhajajo na bližnje gostovanje v Kranj, kjer jih čaka drugi letošnji medsebojni obračun s Triglavom. Tekma v ŠD Planina se bo v soboto, 14. decembra, pričela ob 19. uri.

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Prvo četrtino smo se se uspeli upirati favoritom, kar pa nam v nadaljevanju ob slabem zapiranju prostora ni več uspevalo. Kljub vsemu smo nekatere segmente s treninga uspeli prenesti na tekmo. Čestitke Athlete Celju za korektno igro in zmago."
Damir Grgič, trener Athlete Celja: "Čestitke igralkam za zmago. Prav tako čestitke tudi Odeji za športno igro."

Lestvica: Triglav 7/0, Athlete Celje 6/1, Grosuplje 4/3, Domžale 2/5, Konjice 1/6, Odeja 1/6.

Celjanke so več kot zasluženo prišle do nove zmage.
Škofjeločanke s predstavo niso razočarale.