+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Premočne tudi košarkarice Konjic
slikcaČlanska zasedba Odeje je v 1. SKL za ženske zabeležila še 5. zaporedni poraz. V tekmi 6. kroga so Škofjeločanke morale priznati premoč košarkaricam Konjic, ki so se razveselile sploh prve zmage v letošnji sezoni. V Slovenskih Konjicah je bilo 78:54.

1.SKL za ženske, 6. krog, ŠD Slovenske Konjice, sobota, 30.11.2013

KONJICE – Odeja 78:54 (21:19, 15:9, 22:8, 20:18)
Konjice: Brdnik 5, Klančnik K. 18 (13 skokov), Einfalt 1 (5 skokov), Klančnik N., Pokorn 17, Juhart, Vujačič 11 (8 skokov), Hatunšek 10 (6 skokov + 5 podaj), Dimec, Gošnjak 12 (6 skokov), Šrot 2, Flašker 2.
Odeja: Ziherl 1, Kotar 3, Adamović 11, Teropšič, Erznožnik 4, Štembergar, Čilović 4, Istenič 8 (5 skokov), Dumenčič 5, Jevtović 18 (14 skokov), Sever (5 skokov).

Četa Jake Hladnika tudi po šesti odigrani tekmi v 1. SKL za ženske ostaja pri eni sami zmagi, do katere so se Škofjeločanke prikopale na uvodni tekmi proti Konjicam. Tokrat so proti isti zasedbi zabeležile že 6.zaporedni poraz, ki jih je vsaj za nekaj časa posadil na zadnje mesto. Ob dejstvu, da bo Pia Zupan po vsej verjetnosti še nekaj časa odsotna, ter ob pogledu na lestvico, se zdi, da je možnosti za preboj med najboljše 4 vedno manj.

Škofjeločanke tekme sicer niso pričele slabo, saj so bile v uvodnih 15 minutah povsem konkurenčne zasedbi, katero vodi trener Stojan Fink. V 15. minuti je namreč na semaforju kazalo 28:28, nato pa je v naslednjih 6 minutah sledil delni izid 10:0 v korist domačink. Tretja četrtina se zasedbi Odeje zares ni posrečila, saj se je prednost Konjičank iz minute v minuto le višala. Po dveh zadetih prostih metih Saše Vujačič v 28. minuti je bilo denimo že 54:34. Odeja se je po košu Bojane Adamović v 36. minuti približala na -12 (62:50), bližje pa Škofjeločankam ni uspelo priti.

Naslednja tekma košarkarice Odeje čaka že prihodnjo soboto, 7. decembra,ko v ŠD Trata prihaja ekipa Athlete Celja. Vljudno vabljeni.

Lestvica: Triglav 6/0, Athlete Celje 5/1, Grosuplje 3/3, Domžale 2/4, Konjice 1/5, Odeja 1/5.

Stojan Fink, trener Konjic: "Igralke so pokazale veliko želje in borbenosti tako v obrambi kot v napadu in na koncu zasluženo zmagale. Za prvo zmago jim seveda čestitam."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Čestitke Konjicam za zmago."