+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Grosupeljčanke na Trati nadigrale Odejo
slikcaČlanska zasedba Odeje tudi po odigrani tekmi 5. kroga ostaja pri eni sami zmagi. Tokrat Škofjeločanke niso bile kos košarkaricam iz Grosupljega, katere so se veselile zmage s 77:35. Največ točk (13) je zbrala Jerca Čadež, pri Odeji 12 Pia Zupan.

1. SKL za ženske, 5. krog, ŠD Trata, sobota, 23.11.2013

Odeja – GROSUPLJE 35:77 (7:29, 11:15, 13:20, 4:13)
Odeja: Ziherl 3, Kotar 2, Teropšič 4, Erznožnik 4, Štembergar, Čilović 2, Istenič, Dumenčič, Jevtović 8 (5 skokov), Sever (5 skokov), Zupan P. 12 (8 skokov).
Grosuplje: Grobiša, Klavžar 10 (6 skokov), Kastelic 10, Čadež 13 (5 skokov), Potokar 2, Gabrovšek 10, Zupančič 10 (5 podaj), Škof 7 (8 skokov), Vene 9, Debelec, Bajrektarevič 6, Zdovc.

Za ekipo Odeje je še ena tekma, ki jo bodo Škofjeločanke poizkušale čim hitreje pozabiti. Želja tako košarkaric kot tudi trenerja Jaka Hladnika je bila, da bi se kar se da dobro upirali favoriziranim Grosupeljčankam, vse možnosti za kaj takega pa so pošle že v uvodnih minutah.

Povratek Čadeževe in Zupanove
Grosupeljčanke so tekmo pričele izjemno agresivno, domače košarkarice pa so imele ogromno težav pri prenosu žoge čez polovico igrišča. Pravi recept za lažji prenos žoge so našle šele v začetku drugega polčasa, ko je bil zaostanek že občutno previsok (18:44). V dvorano na Trato se je vrnila Jerca Čadež, ki je še lani igrala za Odejo, tokrat pa je bila najboljša strelka gostujoče ekipe. V letošnji sezoni v članski zasedbi ne dobiva veliko priložnosti, tokrat pa ji je Mladen Rajić ponudil kar 25 minut, v katerih je Čadeževa zbrala 13 točk. Pri Odeji je največ točk (12) zbrala povratnica po poškodbi, Pia Zupan, ki je v statistiko vpisala tudi 8 skokov.

Škofjeločanke sedaj najprej v torek, 26. novembra, čaka povratni obračun Pokala članic proti Domžalčankam (na prvi tekmi v Domžalah je bilo 81:72 v korist domačink), v soboto, 30. novembra, pa jih v Slovenskih Konjicah čaka obračun 6. kroga 1. SKL za ženske.

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Grosupeljčankam lahko le čestitam za zmago. O naši igri raje ne bi razpredal."
Mladen Rajić, trener Grosupljega: "Tokrat smo odigrali tako kot je potrebno. Pristop je bil pravi od prve do zadnje minute. Z nobeno menjavo igralk nismo izgubljali svojega ritma igre. Držali smo se vseh dogovorov in na koncu zasluženo dobili tekmo. Čestitke mojim dekletom za zmago, ekipi Odeje pa za korektno tekmo."

Lestvica: Triglav 5/0, Athlete Celje 4/1, Grosuplje 3/2, Domžale 2/3, Odeja 1/4, Konjice 0/5.