+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Na prvem gorenjskem derbiju zmaga ostala doma
slikcaČeta Petra Hartmana tudi po odigranem 5. krogu 2. SKL ostaja edina neporažena ekipa. V gorenjskem derbiju je na domačem parketu z 62:53 ugnala ekipo Elektro Gorenjske prodaje. Naslednji teden na Podnu derbi 2. SKL.

Člani, 2. SKL, 5. krog, ŠD Poden, sobota, 16.11.2013

LTH CASTINGS – Elektro Gorenjska prodaja 62:53 (13:11, 14:12, 19:20, 16:10)
LTH Castings: Kahvedžić, Fižuleto, Mezek 13, Bošnjak 4, Kunc 8 (7 skokov), Jamnik 3, Milašinović 14 (5 podaj), Tomić 2, Čajič 10 (9 skokov), Domajnko, Finžgar 8 (6 skokov), Ličan.
Elektro Gorenjska prodaja: Bešter, Panič 4 (5 skokov), Vojičić 3, Kovačević 3 (5 skokov), Kondič 9, Bilbija 13, Rotar 6 (5 skokov), Hribar, Završnik 7, Dežman 2 Kopač 2, Jakobčič 4.

Potem ko je škofjeloška zasedba med tednom na povratni tekmi Pokala Spar v Sežani zabeležila prvi letošnji poraz, je četa Petra Hartmana tudi v tekmi 5. kroga 2. SKL, kjer je letos še neporažena, imela nekaj težav. V obračunu proti Elektro Gorenjski prodaji so Škofjeločani veljali za občutne favorite, kar pa na parketu niso uspeli potrditi.

Prva trojka padla šele v 19. minuti
Domači so tekmo pričeli s peterko Milašinović-Jamnik-Finžgar-Čajič-Kunc, gostujoči trener pa je za začetek v igro poslal Klemena Paniča, Roka Jakobčiča, Aleksandra Vojičića, Hasana Kovačevića in Grego Dežmana. Prav slednji je v 5. minuti poskrbel za najvišje vodstvo gostov na tekmi (2:5). Domači so takoj odgovorili z delnim izidom 9:0 in tako povedli z 11:5. Škofjeločani v prvem polčasu niso blesteli, največ težav pa jim je povzročal predvsem slab met z razdalje. Prvo trojko na tekmi je namreč šele v 19. minuti tekme zadel Tomaž Mezek. Tedaj je bilo 25:22, ob odhodu na glavni odmor pa 27:23. Ko je v začetku drugega polčasa Dejan Milašinović zadel trojko za +9 (34:25) je kazalo, da bodo domači vendarle brez večjih težav prišli do nove zmage, a Kranjčani so znova znali odgovoriti. V 28. minuti so po dveh zadetih prostih metih Klemena Panića celo povedli (38:39). V nadaljevanju tretje četrtine so izid nekajkrat še uspeli izenačiti, v zadnji četrtini pa jim bližje kot na -3 ni več uspelo priti.

Tako na eni kot tudi na drugi strani ni bilo kakšnega izrazito učinkovitega košarkarja. Še najboljšo valorizacijo je imel Dejan Milašinović, ki je 14 točkam dodal še 5 podaj in 2 skoka. Tomo Čajič je bil tako kot na pretekli tekmi proti KK Krka mladi le skok oddaljen od dvojnega dvojčka (10 točk + 9 skokov). Škofjeločane gre pohvaliti za odlično izvajanje prostih metov (17/19).

Vabljeni na veliki derbi 2. SKL
Gorenjskemu derbiju bo prihodnjo soboto sledil še en gorenjski derbi, ki pa bo hkrati veljal tudi za veliki derbi 2. SKL. V Škofjo Loko namreč prihaja zasedba Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, ki je v uvodnih krogih pokazala, da resno cilja na preboj med elito, kar si seveda želijo tudi Hartmanovi. Tekma v dvorani Poden se bo pričela ob 20. uri. Vljudno vabljeni!

Peter Hartman, trener LTH Castingsa: "Zmagali smo težje od pričakovanj. Ekipa Elektro Gorenjske Prodaje se je izkazala za zelo močnega nasprotnika, predvsem v obrambi nam je povzročala preglavice. Na koncu so odločile naše izkušnje. Triglavu želim uspešno nadaljevanje sezone."
Jean Luca Bilbija, igralec Elektro Gorenjske Prodaje: "Proti LTH Castingsu nam želje po zmagi ni manjkalo, saj je še edina neporažena ekipa. Borili smo se čez celotno tekmo, zato je bila tekma zelo tesna. Ob polčasu smo zaostali za 4 točke, v tretji četrtini pa smo se jim približali z nekaj dobrimi obrambami in hitrimi proti napadi, vendar nikakor nismo mogli povesti. V zadnji četrtini pa nam je zmanjkalo nekaj sreče, malo nam je popustila koncentracija, met za 3 točke pa nam nikakor ni stekel zato so zasluženo zmagali. Čestitke nasprotnikom."

Lestvica: LTH Castings 5/0, Plama Pur 4/1, Šenčur Gorenjska gradbena družba 4/1, Terme Olimia Podčetrtek 4/1, Parklji 4/1, Litija 3/2, Postojna 2/3, Radenska Creativ Sobota 2/3, Elektro Gorenjska prodaja 2/3, Lastovka Domžale 2/3, Kolpa Črnomelj 2/3, UKK Koper 1/4, Krka mladi 0/5, Hrastnik 0/5.