+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Finžgar (26) in Tomić (18+4+6) blestela ob zmagi v Novem mestu
slikcaŠkofjeloška zasedba LTH Castingsa tudi po četrtem odigranem obračunu v 2. SKL ostaja neporažena. Tokrat je prišla do zanesljive zmage v Novem mestu (64:83), blestel pa je trio Finžgar-Čajič-Tomić.

2. SKL, 4. krog, ŠD Leona Štuklja (Novo mesto), petek, 8.11.2013

Krka mladi - LTH CASTINGS 64:83 (22:29, 16:18, 12:19, 14:17)
Krka mladi: Marinč, Janc 14, Abram 11, Kužnik, Mervar (6 skokov), Šteblaj 2, Zatežič 14, Zupan 10 (8 skokov), Ritlop 6, Polutak 7 (6 skokov).
LTH Castings: Kahvedžić, Fižuleto, Mezek 2, Bošnjak 2, Kunc 6, Jamnik 3, Milašinović 16, Tomić 18 (6 podaj), Čajič 10 (9 skokov + 5 podaj), Domajnko, Finžgar 26, Ličan.

Po zmagi nad Hrastnikom, Kolpo in Plamo Pur so košarkarji LTH Castingsa na kolena spravili še ekipo mladih Novomeščanov, ki so zaman lovili prvo zmago v letošnji sezoni. Škofjeločani so na drugi strani še naprej neporaženi, še tretjič v letošnji sezoni pa so presegli mejo 80 točk.

Trener Peter Hartman je tekmo pričel s peterko Milašinović-Jamnik-Finžgar-Čajič-Kunc, prvi koš na tekmi pa je za prvo vodstvo Škofjeločanov zadel Dejan Milašinović. Domači so bili v začetku obračuna izjemno uspešni pri metu za tri točke, saj so v uvodnih 3 minutah zadeli kar 3 trojke in tako povedli z 11:7. Na drugi strani je odgovoril Simon Finžgar, ki je v manj kot minuti zbral 7 točk in poskrbel za novo vodstvo Škofjeločanov (11:12). Novomeščani so se v začetku obračuna odlično upirali, v 5. minuti pa so prišli celo do največje prednosti na tekmi (17:12). V nadaljevanju so košarkarji LTH Castingsa vendarle počasi začeli prevzemati pobudo, z odlično igro v napadu pa po trojki Finžgarja v 14. minuti prvič na tekmi povedli z več kot 10 točkami prednosti (24:36).

Na odmor so Škofjeločani odšli z 9 točkami prednosti (38:47), po trojki Aleksandra Tomića v 29. minuti pa je prednost narasla že na 20 točk (46:66), kar je bilo hkrati tudi največje vodstvo Škofjeločanov na obračunu. Mejo 10 doseženih točk so tokrat presegli Simon Finžgar (26 točk), Aleksandar Tomić (18 točk + 4 skoki + 6 podaj) in Dejan Milašinović (16 točk + 3 skoki + 4 podaje), pri 10 točkah pa se je zaustavil kapetan Tomo Čajič.

Po pokalnem gostovanju sledita dva gorenjska derbija
Četo Petra Hartmana sedaj najprej v torek čaka povratna tekma 3. kroga Pokala Spar proti KK Mesarija Prunk Sežana, nato pa se bo v 2. SKL dvakrat zapored na domačem parketu pomerila proti gorenjskim ekipam. Najprej bo na Podnu v soboto, 16. novembra gostovala ekipa Elektro Gorenjske prodaje, teden dni kasneje pa sledi še velik derbi 2. SKL med LTH Castingsom in Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo.

Lestvica: LTH Castings 4/0, Šenčur GGD 3/0, Litija 3/0, Parklji 3/0, Terme Olimia Podčetrtek 2/1, Plama Pur 2/1, Postojna 1/2, Elektro Gorenjska prodaja 1/2, Kolpa Črnomelj 1/2, Krka mladi 0/4, UKK Koper 1/2, Lastovka Domžale 1/2, Radenska Creativ Sobota 0/3, Hrastnik 0/3.

Tokrat je bil najboljši strelec LTH Castingsa Simon Finžgar. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Tomo Čajič je bil le skok oddaljen od dvojnega dvojčka (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)