+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: LTH Castings uspešno prestal prvi resni test - na Podnu padla Plama Pur.
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa tudi po odigranem 3. krogu ostaja neporažena. V domači dvorani Poden je zmago Škofjeločanov močno ogrozila Plama Pur, ki je še lani nastopala v 3. SKL. Najboljši strelec LTH Castingsa tudi tokrat Aleš Kunc (18 točk).

Člani, 2. SKL, 3. krog, ŠD Poden, sobota, 2.11.2013

LTH CASTINGS – Plama Pur 84:81 (25:18, 9:22, 17:18, 33:23)
LTH Castings: Mezek 16, Tomić 3, Kunc 18, Milašinović 17, Bošnjak 11 (5 skokov), Čajič 8, Domajnko, Finžgar 11 (10 skokov).
Plama Pur: Kavgič 22 (12 skokov), Kuret 17, Zalar 16, Srebovt 12, Iskra 1, Muha 2, Jenko 11.

Po gladkih zmagah nad Hrastnikom in Kolpo Črnomelj je bila zasedba LTH Castingsa v dvorani Poden postavljena pred prvi pravi izziv. V Škofjo Loko je pripotovala ekipa Plame Pur, ki je tako kot škofjeloška ekipa v uvodnih dveh krogih zabeležila dve zmagi.

Domači strateg Peter Hartman je tekmo pričel s peterko Milašinović-Tomić-Finžgar-Čajič-Kunc, gostujoči trener Martin Novak pa je v igro poslal Uroša Kureta, Tilena Zalarja, Anžeta Srebovta, Klemena Muho in Adina Kavgića, ki je Škofjeločanom težave povzročal že v lanski sezoni v dresu Splošne plovbe Portoroža.

Vzpodbudnemu začetku sledila slaba druga četrtina
Košarkarji LTH Castingsa so v tekmo krenili zelo odločno in že v 4. minuti po trojki Simona Finžgarja povedli z 12:4. Škofjeločani so prvo četrtino dobili s 25:18, Bistričani pa so zobe pokazali v drugi četrtini. V 14. minuti je Boris Bošnjak z uspešnim polaganjem poskrbel za najvišjo prednost LTH Castinga na tekmi (27:18), v nadaljevanju prvega polčasa pa so gostje poskrbeli z delnim izidom 22:7, s katerim so poskrbeli, da so na odmor odšli s prednostjo 6 točk (34:40).

Po hudem boju uspešno do preobrata
Tako kot sam začetek tekme, je tudi začetek drugega polčasa pripadel Škofjeločanom. Z delnim izidom 6:0 so izid poravnali na 40:40, naslednje minute pa so spet pripadle gostom. Ko so slednji v 31.minuti povedli s +9 (51:60), je bilo jasno, da je vrag odnesel šalo. Vajeti so v svoje roke vzeli Tomo Čajič, Simon Finžgar in Tomaž Mezek, ki so poskrbeli, da se je prednost Bistričanov v 34. minuti stopila na vsega 2 točki (60:62). Sledilo je še 5 zaporednih točk Dejana Milašinovića in LTH Castings je po dolgem času spet prešel v vodstvo (65:64). Goste je v zadnji četrtini v igri držal dober met iz razdalje, mirni živci pri izvajanju prostih metov pa so bili dovolj, da je zmaga ostala doma.

Spored neusmiljen – dve tekmi v štirih dneh
Četo Petra Hartmana sedaj najprej v torek, 5. novembra, čaka prva tekma 3. kroga Pokala Spar proti Mesariji Prunk Sežani, dva dni kasneje pa nato še ligaški obračun v Novem mestu, kjer se bodo Škofjeločani pomerili z ekipo Krka mladi. Pokalni obračun proti Sežancem se bo v torek v dvorani poden pričel ob 21. uri.

Izjava po tekmi:
Peter Hartman, trener LTH Castingsa: "Nisem pričakoval, da se bomo tako namučili. Plama Pur igra čvrsto v obrambi, v napadu pa je zadevala, kar je posledica tega, da smo mi v obrambi igrali premalo borbeno in agresivno. Bistričani so se razigrali napadu, zato je bilo težko igrati." (izjava pridobljena s strani www.slovenska-kosarka.si)

Lestvica: Šenčur Gorenjska gradbena družba 3/0, LTH Castings 3/0, Litija 3/0, Parklji 3/0, Terme Olimia Podčetrtek 2/1, Plama Pur 2/1, Postojna 1/2, UKK Koper 1/2, Elektro Gorenjska prodaja 1/2, Kolpa Črnomelj 1/2, Lastovka Domžale 1/2, Radenska Creativ Sobota 0/3, Krka mladi 0/3, Hrastnik 0/3.

Najboljši strelec LTH Castingsa je bil vnovič Aleš Kunc. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Trener Peter Hartman ni pričakoval tako napetega obračuna. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Debi na škofjeloškem parketu je doživel Aleksandar Tomić. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)