+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Kunc (28+8) blestel ob zmagi pri bivših v Črnomlju
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v drugem krogu 2. SKL zabeležili novo zmago. Boljši so bili od Kolpe Črnomlja (77:101), pri Škofjeločanih pa je blestel prav nekdanji član Kolpe Aleš Kunc, ki je tekmo končal pri 28 točkah in 8 skokih.

2. SKL, 2. krog, OŠ Mirana Jarca (Črnomelj), sobota, 26.10.2013

Kolpa Črnomelj – LTH CASTINGS 77:101 (18:23, 19:27, 19:27, 21:24)
Kolpa Črnomelj: Žvan 3, Lozar 9, Lamur 1, Henigman 4, Beličič 1, Grbič 10, Grdešič 5, Mežan 3, Ristič 30 (7 skokov + 5 podaj), Cerkovnik 11 (7 skokov).
LTH Castings: Kahvedžić, Fižuleto 2, Mezek 6, Tomić 4, Kunc 28 (8 skokov), Jamnik, Ličan, Bošnjak 9, Čajič 21, Domajnko 11, Finžgar 16 (7 skokov + 6 podaj), Milašinović 4.

Po več kot zanesljivi zmagi nad Hrastnikom in napredovanjem v 3. krog Pokala Spar so škofjeloški košarkarji prišli do novega uspeha. V tekmi 2. kroga 2. SKL so brez večjih težav nadigrali košarkarje Kolpe Črnomlja. Slednji so že v 1. krogu z visoko zmago nad zasedbo Krka mladi dokazali, da gre za dobro ekipo, tokrat pa niso uspeli resno parirati zasedbi iz Škofje Loke.

Trener LTH Castingsa je za začetek v igro poslal Dejana Milašinovića, Aleksandra Tomića, Simona Finžgarja, Toma Čajiča in Aleša Kunca, ki pa tekmo niso pričeli ravno najbolje. Domači košarkarji so namreč povedli s 7:2, minuto kasneje pa je bilo že 12:4. Škofjeločani so se na začetni niz domačih dobro odzvali in po košu Simona Finžgarja v 8. minuti že povedli (14:16). Ob Finžgarju sta bila izjemno razpoložena še Aleš Kunc in Tomo Čajič. Prav slednji je v 17. minuti zadel že za +13 (29:42), postavil pa tudi končni rezultat prvega polčasa (37:50).

Po dobro odigrani tretji četrtini, ki so jo Škofjeločani dobili s +8 (19:27), so Škofjeločani pred zadnjo četrtino povedli že z + 23 (56:77), Hartman pa je lahko priložnost ponudil tudi košarkarjem, ki pred tem niso bili deležni velikega števila minut. Izkazal se je predvsem Matevž Domajnko, ki je v 10 minutah zbral kar 11 točk.

Proti Plami Pur v soboto, 2. novembra, ob 18.00
Naslednja preizkušnja košarkarje LTH Castingsa čaka v soboto, 2. novembra, ko v dvorano Poden prihaja ekipa Plame Pur, ki tako kot Škofjeločani v letošnji sezoni še ne pona poraza. Bistričani so lani iz 3. SKL napredovali v 2. SKL, tako da so tako kot košarkarji LTH Castingsa novinci v tem rangu tekmovanja. Tekma na Podnu se bo pričela ob 18.00.

Lestvica: Šenčur GGD 2/0, LTH Castings 2/0, Plama Pur 2/0, Terme Olimia Podčetrtek 2/0, Litija 2/0, Parklji 2/0, Postojna 1/1, Kolpa Črnomelj 1/1, Radenska Creativ Sobota 0/2, Krka mladi 0/2, UKK Koper 0/2, Elektro Gorenjska prodaja 0/2, Lastovka Domžale 0/2, Hrastnik 0/2.