+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Oslabljena Odeja ni bila kos Triglavu
slikcaŠkofjeloška Odeja v vnaprej odigrani tekmi 3. kroga 1. SKL za ženske ni uspela slediti ritmu igre, ki ga je narekoval Triglav. Na Trati je bilo 45:88.

1. SKL za ženske, vnaprej odigrana tekma 3. kroga, ŠD Trata, sreda, 23.10.2013

Odeja - TRIGLAV 45:88 (11:24, 10:20, 11:22, 13:22)
Odeja: Ziherl 8, Vehar 2, Adamović 16, Teropšič 7, Erznožnik 2, Zupan L. 2, Šmid, Istenič 6, Dumenčič, Sever 2 (7 skokov).
Triglav: Hafner, Meden 10, Jakovina 15 (6 skokov), Jelenc 10 (5 skokov), Rupnik 5, Žibert 10 (5 skokov), Purkat 4, Piršič 8 (11 skokov), Jakobčič 20 (7 skokov), Seničar 2 (8 skokov), Zalar 4.

Košarkarice Triglava so v športni dvorani na Trati pričakovano nadigrale oslabljeno ekipo domače Odeje. Trener Škofjeločank Jaka Hladnik tokrat denimo ni mogel računati na Sandro Jevtović, Lano Kotar, Irmo Čilović in Pio Zupan, tudi Nina Istenič pa ni bila 100-odstotno pripravljena, a je stisnila zobe in pomagala ekipi.

Hladnik je tako za začetek v igro poslal Sašo Ziherl, Bojano Adamovič, Kristino Erznožnik, Vesno Sever in Nino Istenič, pravkar omenjena peterka pa je po trojki Adamovičeve za 5:2 prišla tudi do edinega vodstva na tekmi. Že takoj zatem je namreč sledil delni izid 22:0 v korist gostujočih košarkaric, ki so tako v 8. minuti povedle s +19 (5:24). Triglavanke so brez kakršnihkoli večjih težav držale prednost in jo ne nazadnje tudi iz minuto v minuto poviševale.

Največja razlika je bila opazna pri igri pod košem, kjer domačinke niso uspele parirati Kranjčankam. Slednje so namreč zbrale kar 53 skokov, Odeja pa na drugi strani zgolj 25. Tako kot na prvi tekmi je pri Odeji tudi tokrat največ točk (16) zbrala Bojana Adamović, z 8 točkami pa ji je sledila Saša Ziherl. Pri gostujočih košarkarica se je Jakobčičeva zaustavila pri 20 točkah. Že v soboto, 26. oktobra, Škofjeločanke čaka nov težak preizkus v Celju.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Brez Sandre Jevtović, Pie Zupan, Lane Kotar in Irme Čilović, medtem ko je Nina Istenič stisnila zobe in igrala poškodovana, nismo nudili odpora, ki sem ga pričakoval. Kljub temu čestitam mojim puncam za borbo, Triglavu pa za korektno igro in zasluženo zmago."
Tomo Orešnik, trener Triglava: "Izpolnili smo cilj in prišli do pričakovane zmage proti oslabljeni domači ekipi."

Lestvica: Triglav 2/0, Odeja 1/1, Athlete Celje 1/0, Konjice 0/1, Grosuplje 0/1, Domžale 0/1.