+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Škofjeločanke v sezono krenile z zmago!
slikcaČlanska zasedba Odeje je novo sezono pričela zmagovito. V domači dvorani Poden je s 65:53 ugnala ekipo Konjic. Pri Odeji blestela Bojana Adamović.

1. SKL za ženske, 1. krog, ŠD Poden, sobota, 19.10.2013

ODEJA – Konjice 65:53 (14:13, 15:22, 13:7, 23:11)
Odeja: Ziherl, Kotar 8, Adamovič 17 (5 skokov + 5 podaj), Teropšič 2, Erznožnik 2, Zupan L., Čilović 8 (6 skokov), Istenič 2, Dumenčič 3, Šmid, Sever 11, Zupan 12 (15 skokov).
Konjice: Brdnik 2, Einfalt, Gošnjak 4 (6 skokov), Klančnik N. 7, Božičevič, Pokorn, Vujačič 21, Hatunšek 4, Dimec 4, Klančnik K., Šrot 8, Flašker 3

Odeja, ki v novo sezono vstopa precej prenovljena, je v tekmi 1. kroga 1. SKL upravičila vlogo favorita na obračunu proti Konjicam. Gostujoča zasedba je že pri vožnji na tekmo naletela na težave, kljub vsemu pa obračuna ni bilo potrebno prestaviti. Trener domače zasedbe Jaka Hladnik je tekmo pričel peterko Dumenčič-Adamović-Sever-Čilović-Zupan P., ki je dvoboj pričela odlično in že po dobri minuti igre povedla z 10:4. Naslednje minute so pripadle gostujočim košarkaricam, ki so po zaostanku z 11:14 napravile delni izid 12:2 in tako v 13.minuti povedle s +7 (16:23), na odmor pa odšle s 6 točkami prednosti (29:35).

V začetku drugega polčasa so pobudo vnovič prevzele Škofjeločanke, ki pa so za preobrat in vnovično vodstvo potrebovale kar nekaj časa. V zaključku tretje četrtine se je razigrala Bojana Adamović, ki je najprej zadela dva prosta meta za izenačenje na 39:39, nato pa dodala še kar 8 zaporednih točk in Odejo v 31. minuti popeljala v vodstvo s 47:42. V nadaljevanju so se Škofjeločanke vidno rešile krča z začetka obračuna, po košu Lane Kotar pa v 39. minuti povedle že s +18 (65:47). Da je bil poraz malce milejše oblike, je v zadnji minuti s 6 zaporednimi točkami poskrbela Sara Vujačič.

Pri domačinkah so pri učinkovitosti izstopale tri košarkarice. Najvišji indeks je imela Pia Zupan, ki je 12 točkam dodala še kar 15 skokov, ključno vlogo pri zmagi pa je zagotovo imela Bojana Adamovič (17 točk + 5 skokov + 5 podaj). Že na svojem prvem obračunu v dresu Odeje se je izkazala tudi Vesna Sever (11 točk + 4 skoki), pri gostujočih košarkaricah pa je blestela Sara Vujačić (21 točk + 4 skoki).

Prihodnji krog:
Odeja – Triglav (sreda, 23.10.2013 – ob 18:00)

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Prva tekma sezone je vedno težka, kar se je pokazalo v prvem polčasu, ko smo igrali v krču tako v obrambi kot tudi napadu. V drugem polčasu smo dvignili nivo naše obrambe, kar je prineslo kar nekaj hitrih protinapadov. Čestitam pa ekipi Konjic za prikazano igro, kljub temu da je na začetek tekme prišla direktno iz avtobusa."
Stojan Fink, trener ŽKK Konjice: "Z igro svojih igralk predvsem v prvem polčasu sem lahko zadovoljen. Kljub poškodbi Katje Klančnik so igrale zelo kolektivno in borbeno. Žal smo v zadnji četrtini igrali v napadu nepovezano, kar so domače košarkarice izkoristile in zasluženo zmagale."

Bojana Adamovič je v tretji četrtini poskrbela za preobrat Odeje.