+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: V Novem mestu brez presenečenja
slikcaKošarkarji LTH Castingsa na prvi četrtfinalni tekmi niso uspeli presenetiti favorizirane Krke, ki je bila boljša tudi na četrti medsebojni tekmi v sezoni. V ŠD Leona Štuklja je bilo 98:74. Pri LTH Castingsu je največ točk (24) zbral CJ White.

Člani, Liga Nova KBM, četrtfinale, 1. tekma, ŠD Leona Štuklja, 4.5.2024
Krka : LTH Castings 98:74 (21:25, 25:13, 28:13, 24:23)
Krka: Planinić 12, Hamilton, Stergar 17 (5 podaj), Bobnar 2, Bačvić 8 (6 skokov), Cerkvenik 20 (6 skokov in 5 podaj), Jurković 18, Špan 10, Plut, Škedelj 11 (12 skokov).
LTH Castings: Lampret 3, Robinson 4, Jugovic 2, Ristić 4, Filipič, Kerić 6, Bilić 14, Rojc 4, Rudović 13, Perčič, White 24.

Naj igralec LTH Castingsa
#15 CJ White - 28 minut, 24 točk (6/8 za dve, 4/10 za tri), 4 podaje, 4 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak, 1 izgubljena žoga, 1 pridobljena žoga; +/- = -15, indeks 22.

Krka še naprej ostaja edina ekipa, ki jo v letošnji sezoni LTH Castings ni uspel premagati. Škofjeločani so v tekmo krenili razbremenjeno, a odločno in po uvodnih 10 minutah bili v prednosti (21:25). V drugi četrtini so domačini odgovorili s 25 doseženimi točkami, še več (28) pa so jih dosegli v tretji četrtini. Slabši vstop v drugi polčas je bil usoden, da bi Ulitkarji lahko računali na presenečenje.

Novo priložnost, da v petem poizkusu vendarle premagajo Novomeščane, bodo Škofjeločani imeli v torek, 7. maja, ko bo v ŠD Poden odigrana druga četrtfinalna tekma. Skok za prvo žogo bo ob 18.30.