+386 59 935 619

03128-1000010043

Mladinkam zmaga v derbiju
slikcaMladinke KK Odeja so z zmago nad ŽKD Ježica v velikem derbiju uspešno zaključile že tako zelo uspešen teden za naše tekmovalne selekcije. Kar lepo število gledalcev si je lahko ogledalo zelo zanimivo in kvalitetno tekmo, saj so domačinke šele v zadnjem delu uspele zlomiti odpor gostij in na koncu zasluženo in visoko slavile.
MLADINKE – 1.SKL - 7. kolo

ODEJA – ŽKD JEŽICA 63:43 (19:16, 9:12, 20:13, 15:2)

Strelke:
ODEJA: Žakelj 15 (5/3,2T), T.Oblak 12 (6/5,1T), Hatič 9 (3T), Brdnik 6 (2/1,1T), Horvat 6 (6/4), Ljubenovič 5 (6/3), Novak 4, Čadež 4 (2/2), K.Oblak 2, Istenič, Tomšič.
JEŽICA: Trebec 12 (6/4), Kerin 8 (6/4), Lešnjak 6 (2/2), Verbole 6, Rozman 3 (2/1), Gospodarič 2, Klavžar 1 (2/1), Gorenc 0 (2/0), L.Komat, Serdinšek-Betlehem, Ivanc.

Derbi mladinske prve lige, med prvo in drugo uvrščeno ekipo, so bolje začele domače košarkarice. Vendar pa vodilnim na lestvici kljub dobri igri, niso mogle preveč zbežati. V 2.četrtini so imele rahlo pobudo gostje iz Savelj in tudi nekajkrat povedle. Rezultat ob polčasu pa je bil 28:28. In vse se je začelo znova. Spet so bolje začele Ločanke in povedle za 6 točk, pa so jih po minuti odmora gostujočega trenerja in consko obrambo gostje spet ujele. Od 26.minute dalje pa je prevladala Odeja. S tremi zaporednimi trojkami (eno Žakelj in dve Hatič), predvsem pa z zelo dobro obrambo, so domačinke ušle do konca 3.četrtine na 7 razlike. Ježičanke so vztrajale s consko obrambo, ki jim je zmago prinesla na članski tekmi obeh ekip. Vendar pa so tokrat igralke Odeje bolje zadevale, predvsem pa garale v obrambi in tako obranile čisto vse napade Ježice. Ljubljančanke so v zadnjih 10 minutah tako dosegle le 2 točki, pa še te so zadele iz prostih metov. Obramba domačink pa dobi še večjo težo ob podatku, da imajo gostje kar tri igralke visoke preko 190 cm, najvišja Ločanka pa meri le 182 cm. Vendar pa so bile po taki zmagi opravičeno vse vsaj za 10 cm višje!!! Prav vse domačinke, ki so stopile na igrišče so se vpisale med strelke in prav vse so dajale svoj doprinos v obrambi. V mladinski ligi je bil to prvi poraz Ježice. Ločanke pa so samo potrdile dvig forme v zadnjem tednu.