+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice v finalu pokala za ženske
slikcaČlanice so še na drugi tekmi premagale ekipo Neso Lhke iz Postojne in se tako uvrstile med štiri najboljše ekipe v pokalnem tekmovanju. Žreb bo določil s kom se bodo pomerile v polfinalu. Na finalu še Merkur Celje, Hit Kranjska Gora in Ked Panter Ilirija.
POKAL ZA ŽENSKE – ČETRTFINALE – 2.TEKMA

ODEJA – NESO LHKE 83:48 (16:6, 22:7, 18:24, 27:11)

Strelke:
ODEJA: Ljubenovič 21 (4/3, 2T), Horvat 14 (3/2), T. Oblak 13 (4/4, 1T), Čadež 8 (1/1, 1T), Dečman 8 (1/0), Vukovič 7 (1T), K. Oblak 6, Žakelj 4 (4/4), Novak 2 (2/2), Brdnik.
NESO LHKE: Mislej 12 (3/0), Švetak 12 (7/6), Januš 11 (2/1), Slejko 6 (4/3, 1T), Ostrogovič 3, Čeligoj 3 (1T), Magajna 1 (2/1), Čehovin, Škabar, Sajič, Miklavec, Korošec.

Začetek tekme je potekal zelo nenavadno. Po 6 minutah igre je bil na semaforju bolj »rokometni« rezultat 4:2. Šele po minuti odmora je domačinkam igra stekla. V uvodnih minutah 2.četrtine pa so Ločanke z delnim izidom 14:2 praktično odločile zmagovalca tudi na drugi tekmi. Postojnčanke imajo novo energijo na svoji klopi, odkar so ponovno zamenjale trenerja, kar se je pokazalo v 3.četrtini, ko so se približale na samo 14 točk zaostanka. Vendar pa so gorenjke tudi brez poškodovane kapetanke Eve Rešek, nerazpoložene organizatorke Karmen Brdnik in kljub poškodbi »slavljenke« Nine Žakelj, pokazale, da zmaga v Domžalah ni bila naključna, ampak se forma ekipe dviga na pričakovano raven. Prvič v tej sezoni je, po poškodbi, zaigrala tudi Tina Čadež. Ekipa Odeje se je tako uvrstila v finale pokala za ženske, ki bo prvi vikend v januarju.

Trener Odeje, Drago Klemenčič: »Veseli smo uvrstitve v polfinale pokala. Mislim, da realno ne moremo pričakovati finala, saj je konkurenca ,kot so ekipe Celja, Kranjske Gore in Ilirije, premočna. Z današnjo tekmo sem zadovoljen, saj se nam tako forma, kot igra dviga na nek dostojen nivo. Precej se nam pozna utrujenost, saj smo v 18 dneh odigrali že 8. tekmo. Posledica tega pa so tudi nekatere poškodbe. Čestital bi ekipi Neso lhke, da so kljub velikemu zaostanku pokazale veliko borbenosti in želje.«

Trener Neso lhke, Radovan Petrovič: »Čeprav se je že na prvi tekmi praktično vse odločilo, si ne bi smeli privoščiti takega pristopa, predvsem v prvem polčasu. Nekatere igralke morajo resno razmisliti o svoji igri. Ekipi Odeje čestitam in jim želim veliko sreče v nadaljevanju.«