+386 59 935 619

03128-1000010043

Tudi mariborčanke premočne
slikcaČlanicam Odeje letos ne gre po načrtih in željah. V 5.kolu so izgubile tekmo proti mariborskemu AJM. Tudi igra pa tokrat ni bila na nivoju članske lige.
1.ženska SKL – 5.kolo – Škofja Loka

ODEJA – AJM
56:73 (11:21, 8:14, 19:24, 18:14)

Strelke:
ODEJA: T. Oblak 12 (2/2), Ljubenovič 8 (2/2), Hatič 8 (2T), Brdnik 7 (1T), Vukovič 7 (4/2, 1T), Rešek 4 (2/2), K. Oblak 4, Žakelj 4, Dečman 2, Horvat, Novak.
AJM: Dover 22 (4T), Ilijev 13 (3T), Kukovec 12 (2/2, 2T), Furman 10 (7/6), Pehadžič 8(4/3, 1T), Škerget 6, Kobale 2 (2/0), Vellacher, Kompolšek, Tišler.

Kot že na prejšnjih tekmah, je tudi tokrat Odeja na začetku zaspala. V 5.minuti so mariborčanke vodile že 12:2 in uvodno četrtino zanesljivo dobile. V drugih desetih minutah so Ločanke sicer zaigrale malo bolj zamozavestno in malo zmanjšale rezultat, vendar zadnjih 5 minut do odmora niso zadele in razlika je bila spet »velikih« 16 točk. Na drugi strani pa je Martina Dover v prvih 20 minutah dosegla 12 točk brez zgrešenega meta. V 2.polčasu je bilo pričakovati igro domačink »na vse ali nič«, vendar je bila zgodba čisto drugačna. Tako so v 6 minutah nadaljevanja igralke AJM-a rešile vprašanje zmagovalca z delnim rezultatom 19:3. Šele ko je gostujoči trener dal priložnost mlajšim so škofjeloške »mladinke« zmanjšale izid. V zadnji četrtini je igrala najmlajša igralka Odeje, Teja Oblak, skoraj sama in v tem delu dosegla kar 8 od svojih 12 točk tako, da je končni rezultat vsaj malo omilila. Mariborske igralke so na tekmi metale trojke kar 17-10 (58%), od tega je Doverjeva zadela 4 iz 4 poskusov.

Trener Odeje, Drago Klemenčič: » Nisem zadovoljen ne z rezultatom še manj pa z igro moje ekipe. Pristop ni bil pravi, igra popolnoma raztrgana. Na tak način ne moremo igrati članske lige. Ekipa ima talent in perspektivo, ampak bo treba narediti premik v njihovih glavah. Eno je nasprotnika spoštovati, strah pred njim pa na igrišča ne sodi. Čestitam mariborčankam za zmago in dobro igro.«

Trener AJM, Bogdan Namestnik: »Odlična predstava domače ekipe. Nam se je poznala odsotnost poškodovane Andreje Tišler. Tekmo smo bolj koristili za pripravo na naslednjo tekmo.«