Pionirke dobile še osmo zaporedno tekmo v pionirski ligi.
slikcaV nedeljo zjutraj so pred številnimi navijači (teh je bilo kakšnih 40), naša dekleta še drugič letos premagale ekipo Vipave.
Starejše pionirke, 1.6.2008, 7.krog

KK ODEJA KED : KK VIPAVA 63:36 (18:5, 14:8, 15:13, 16:10)

KK ODEJA KED: 63 /2x3/(11:20)
Frlic 3 (1:2) in 1 prestrežena žoga, Tušek 10, 14 skokov, 3 prestrežene žoge, 1 blokada in 5 asistenc, Hafner 9 /1x3/(2:2), 2 skoka, 2 prestreženi žogi in 3 asistence, Čadež 1 (1:2) in 1 asistenca, Lazar 2, 3 skoki, 2 prestreženi žogi in 1 blokada, Istenič 1 (1:2), Dumenčič 7 (3:4), 6 skokov in 5 prestreženih žog, 2 asistenci, Bošnjak 11 /1x3/(0:3), 13 skokov in 2 prestreženi žogi ter 2 asistenci, Šmid 2, 2 skoka in 1 asistenca, Stanonik 2, 3 skoki in 6 prestreženih žog, 4 asistence, Mlinar 11 (3:4), 3 skoki in 2 prestreženi žogi, 2 vlokadi in 3 asistence, Lojič 4, 4 skoki, 1 prestrežena žoga in 1 asistenca

KK VIPAVA: 36 /1x3/(5:19)
Kobal 3 /1x3/, Kovač H., Uršič 23 (5:11), Lesar 2 (0:4), Kurtič, Marc 0 (0:2), Tomažič 6 (0:2), Rondič 6 (0:2), Kovač V. 2, Bačar

Da so naše punce vzele tekmo skrajno resno je bilo videti že v uvodnih minutah, ko so z granitno obrambo dovolile gostjam doseči le 5 točk, same pa so jih dosegle 18. Strelsko sta bili zelo razpoloženi Manca in Maja, ki sta v tem delu dosegli skupaj 12 točk, vsaka tudi po eno trojko. Drugo četrtino je, tako kot tudi prvo, z lepim polaganjem odprla Ivana, obe Manci pa sta s košema poskrbeli za vodstvo 18 točk (23:5), prednost pa je do polčasa narasla še za 1 točko (32:13). V drugi minuti drugega polčasa se je poškodovala Manca, ki je bila na tej tekmi pravi motor domače ekipe. Ločanke si kar nekaj minut niso opomogle od šoka, gostje pa so to s pridom izkoriščale in zmanjšale razliko na 14 točk. Nato pa sta Tinkara in Daša prevzeli vajeti v svoje roke in do konca četrtine skupaj dosegli 13 točk ter tako odbili udarec gostij. Razlika je tako po 3. četrtinah znašala 21 točk. V zadnjih minutah so svojo priložnost zelo dobro izkoristile Jery, Jaci in Neja, ki so odigrale zelo pogumno in pokazale trenerju, da na njih lahko še računa. Najboljša strelka srečanja je bila za naše nerešljiva uganka Uršič (23), pri Ločankah sta Tinky in Maja dosegli po 11 točk, Ivana 10 in Manca 9. Da našim dekletom ni važna osebna statistika, ampak jih zanima predvsem ekipni uspeh je lepo dokazala Alenka, ki se je posvetila obrambnim nalogam na Vesni Kovač, ki je do te tekme imela povprečje več kot 26 točk na tekmo, Alenka pa jo je, seveda z odlično pomočjo soigralk, zaustavila na 2 (!).

Komentar trenerja KK ODEJA KED, Fijavž Boruta: »Zares odlična predstava mojih igralk. Vesel sem, da smo zopet v napadu odigrali kolektivno, v obrambi pa punce niso samo delale, ampak garale ena za drugo. Ravno odlična obramba je bila ključ do visokega vodstva v prvi četrtini. Na začetku drugega polčasa nas je iz tira vrgla poškodba Mance, a so dekleta stopile skupaj in pokazale da so iz pravega testa. Zahvala gre seveda tudi tokrat »rekordnem« številu navijačev na naših tekmah.«

Pionirke letos krasi izjemen kolektivni duh, katerega so začutili tudi vse številnejši gledalci!

LTH Casting Domel Polycom Difa Craft Obcina Ines Audax Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji