+386 59 935 619

03128-1000010043

Mlajši dekliški ekipi sta v zadnjih 15 dneh odigrali kar 4 tekme proti nasprotnicam iz Kranjske Gore.
slikcaV nedeljo 11.5. sta v gosteh v Kranjski Gori obe naši dekliški selekciji slavili, podoben scenarij pa se je zgodil tudi v torek, 27.5. na našem igrišču v Škofji Loki. To je bila prva zmaga mlajših pionirk na domačih tleh!
Mlajše pionirke, 11.5.08:

HIT KRANJSKA GORA : KK ODEJA KED 19:39 (10:10, 7:15, 2:14)

Hit Kranjska Gora: Kerštajn 4 (0/1), Najdenov 2 (0/2), Smolej 2 (0/2), Tomšič 5 (1/3), Sadikovič Alda 6

Odeja KED: Kokelj 9 (1/7), Horvat 3 (1x3), Čadež J. 6 (2/6), Guzelj Š. 3(1/2), Krvina Š. 8 , Potočnik 6 (0/4), Šmid 4.

Dekleta obeh ekip so tekmo začela z rahlo tremo, kar je tudi razumljivo za prvo "pravo" tekmo sezone. Posledica so bili številni zgrešeni meti v začetku tekme. Ekipi sta se celotno prvo tretjino izmenjevali v vodstvu, na odmor pa odšli z izenačenim izidom(10:10). V drugi tretjini je na igrišče stopilo novih 10 deklet, tokrat že brez začetne treme. Pri Odeji sta bili uspešni predvsem obe Špeli(Guzelj in Krvina), ki sta v tej tretjini dosegli kar 11 od skupno 15 točk. Na žalost se je proti koncu 2.tretjine poškodovala naša do takrat prva strelka Špela Krvina, ki do konca srečanja ni več stopila na parket.
Zadnjo, zaključno tretjino so Škofjeločanke začele še bolj odločno ter si z delnim izidom 14:2 priigrale prvo letošnjo ligaško zmago z rezultatom 39:19.

Komentar trenerke KK Odeja Ked, Eve Rešek:
»Začetniških napak je bilo precej, a jih je borbena predstava kar malo zasenčila. Dekleta so zaigrala pogumno in poizkušala nove stvari, kar mi vliva optimizem za naprej. Kljub zmagi in dobri igri pa po tekmi ne morem biti najbolj zadovoljna, saj se nam je poškodovala (zvin gležnja) ena izmed igralk."

Starejše pionirke, 11.5.08:

HIT KRANJSKA GORA : KK ODEJA KED 25:75 (2:31, 6:11, 10:18, 7:15)

ODEJA KED: 75 /1x3/(10:17)
Hafner P. 2, Hafner M. 10, Triler 2, Lazar 14, istenič 6, Tavčar, Bošnjak 9, Šmid 12 /1x3/, Porenta 8, Mlinar 9, Čadež 3

Ekipa Odeje je tokrat na gostovanje prišla močno oslabljena, a očitno odločena zmagati, saj so gostje celotno prvo četrtino igrale agresivno obrambo po celem igrišču. S tem so si priigrale kar nekaj žog in posledično "lahkih" košev. Že po prvi četrtini je tako semafor kazal 31:2 v prid gostjam iz Škofje Loke. Kljub kar nekaj menjavam na obeh straneh domačinke nikakor niso našle učinkovitega recepta proti agresivni obrambi gostij in tako na odmor odšle z zaostankom 34 točk. V drugem polčasu so pri škofjeločankah zaigrale predvsem mlajše igralke, ki so dobro izkoristile priložnost in tekmo končale z zanesljivo zmago z rezultatom 75:25.