+386 59 935 619

03128-1000010043

Pionirke v soboto slavile v Vipavi!
slikcaNa enem najbolj vročih gostovanj v Sloveniji so naše pionirke dokazale, da z njimi ni šale. Domov so se vrnile z zmago 41:62.
Starejše ponirke 94, 2. krog, 26.4.2008

KK VIPAVA : KK ODEJA KED 41:62 (12:15, 12:16, 7:18, 10:14)

KK ODEJA KED: 62 /2x3/(15:33)
Frlic 3 (1:4) in 2 prestreženi žogi in 1 asistenca, Tušek 12 /2x3/(2:2), 9 skokov, 7 prestreženih žog in 5 asistenc, Hafner 7 (1:2), 3 prestrežene žoge in 4 asistence, Kopač 0 (0:4) in 2 prestreženi žogi, Lazar 2, 3 skoki, 3 prestrežene žoge, 2 blokadi in 4 asistence, Istenič 0 in 1 pridobljena žoga, Dumenčič 20 (6:9), 8 skokov, 5 pridobljenih žog in 7 asistenc, Bošnjak 1 (1:4), 7 skokov, 1 prestrežena žoga in 1 blokada, Šmid 4 in 1 asistenca, Stanonik 8, 3 skoki, 5 prestreženih žog in 3 asistence, Mlinar 5 (3:6), 7 skokov, 1 prestrežena žoga in 1 asistenca, Čadež 1 (1:2), 1 skok, 3 prestrežene žoge in 1 asistenca.

KK Vipava: 41/1x3/(12:31)
Rondič, Kobal 3(0:2), Kovač H. 9 (3:8), Uršič 5 (3:6), Bolčina, Lesar (0:2), Kurtič, Marc, Tomažič 7 (5:7), Krečič, Kovač V. 17 (1:6), Bačar

Naša dekleta so tekmo začele v krču, ki je bil posledica ne toliko agresivne igre domačih igralk kot bolj to, da so Ločanke imele na tribunah podporo 30 navijačev. To je bilo nekaj povsem novega za njih in delni rezultat 10:3 po 6 minutah je bil zelo dober pokazatelj treme in nesproščenosti. Po minuti odmora pa so naše zaigrale kot prerojene ter v 4 minutah dosegle 12 točk ter četrtino dobile s 12:15. Nov pristop na igrišču so navijači znali nagraditi in punce so dobile »veter v jadra«. Tako je prednost po 16 minutah igre znašala že lepih 10 točk (12:22), a domačinke se niso predale. Agresivna obramba naših je za seboj potegnila tudi kakšno nepotrebno osebno napako, in tako so domačinke s prostimi meti (v tej četrtini so jih vrgle kar 18) ujele priključek. Rezultat polčasa je bil tako 24:31 v korist igralk Odeje.
Drugi polčas so naša dekleta začele sanjsko. Z nekaj lepimi protinapadi in trojko Ivane so se odlepile na varnih 24:38 in 27:44 ter tako vnesle sigurnost v naše vrste. Po treh četrtinah je bilo že 18 točk prednosti (31:49). V četrti četrtini so nosilke v petih minutah dvignile razliko na 33:57 in tako je lahko trener Odeje dal priložnost dekletom, ki so nanjo še čakale. Tudi one so zelo dobro odigrale in končna razlika je znašala 22 točk. Najboljša igralka tekme je bila Daša, ki je 20 točkam dodala osem skokov in 5 pridobljenih žog, a tudi 7 krat lepo podala soigralkam. V duetu z Ivano (12, 2 trojki, 9 skokov in 8 prestreženih žog) sta tokrat bili glavni krvnici domačink, a za končni uspeh so zaslužne prav vse igralke. Žal je slab dan imela Maja, ki je nerazpoloženo tekmo zaključila v 22 minuti zaradi udarca v koleno. A soigralke so z borbenostjo in željo nadoknadile višinski primanjkljaj pod košem.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Najprej čestitke obema ekipama za res lepo in borbeno predstavo, našim zvestim navijačem pa najnajlepša hvala! Da nam bodo navijači v tej tekmi prišli še kako prav se je pokazalo v drugem polčasu, ko so dekleta ob bučnem navijanju padla v serijo in odločila tekmo v naš prid. Kolektivnost sem poudarjal že na nekaj prejšnjih tekmah, danes pa je rezultat nosilo 9 igralk, ki so odigrale res dobro. Pohvala gre predvsem branilkam, ki so domači najboljši igralki Kovač H. In Uršič uspele zaustaviti na skupaj 14-ih točkah. Sedaj nas čaka kratek premor, en prost vikend, nato pa gremo optimistično v Kranjsko Goro.«

Po tekmi se je »ekspidicija ODEJA« odpravila na pico in sladoled in tako zaključila zelo prijeten in uspešen dan v Vipavi.

Daša je v svojo statistiko vpisala precej številk, a s sedmimi asistencami poskrbela tudi za lepo statistiko soigralk.
Po tekmi smo si vse skupaj privoščili odlično pico v lokalni pizzeriji.
Po pici pa seveda še na lokalno "atrakcijo" Vipave...odličen sladoled.

LTH Casting Domel Polycom Difa Craft Obcina Ines Audax Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji