+386 59 935 619

03128-1000010043

Alpos boljši od Ločanov
slikcaZadnje gostovanje v letošnji izredno uspešni sezoni v ligi UPC Telemach se je za košarkarje TCG Loka končalo z porazom.
Alpos Šentjur : TCG - Loka kava 88:78 (15:23, 34:19, 25:16, 14:20)
Šentjur - Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur,
gledalcev 350,
sodniki: R. Kolar, Jovanovič (oba Ljubljana), Dolinar (Novo mesto).

Alpos Šentjur: Palčnik 3, Lapornik 6, Sebič 7, Kadič 10, Ribežl 5, Hunt 21 (5:5), Koštomaj 19 (5:5), Novak 13 (2:2), Krušič 4.
TCG - Loka kava: Ninič 9 (0:2), Finžgar 18 (2:2), Hartman 8 (0:3), Skok 11 (1:3, Jankovič 2 (0:2), Troppan 3 (1:1), Kovačevič 6, Eržen 21 (9:12), Hafner, Pišlar.

Prosti meti: Alpos Šentjur 12:12, TCG Loka kava 13:25.
Met za tri točke: Alpos Šentjur 14:34 (Hunt 4, Novak 3, Koštomaj 2, Kadič 2, Palčnik, Sebič, Ribežl), TCG Loka kava 5:24 (Kovačevič 2, Finžgar 2, Ninič).
Osebne napake: Alpos Šentjur 24, TCG Loka kava 19.
Pet osebnih: Hunt (40.).

V derbiju začelja lige so se zmage veselili domači košarkarji, ki so po slabšem začetku pritisnili na plin in si sredi tekme priborili dovolj velik naskok, da zmaga ni bila ogrožena.

Na začetku so bili boljši Ločani, ki so bili v prvih minutah odločeni, da se iz zadnjega gostovanja ne bodo vrnili poraženi. V prvi četrtini so se Ločani tudi držali navodil trenerja Potočnika in igrali kolektivno in oraganizirano tako v napadu kot obrambi. V sedmi minuti so vodili z 19:7, osem točk prednosti pa ohranili še ob koncu prvega dela. Nato so domači v drugi četrtini predvsem s serijo trojk (na celotni tekmi so izza črte za tri točke zadeli KAR 14-krat) ter koši razpoloženega prvega strelca Hunta z delnim izidom 11:3 naredili preobrat. Povedli so s 45:37 in to razliko nato brez težav obdržali tudi v tretji četrtini. Prednost so še povečevali, vse do 33. minute, ko je bilo 81:62. Ob koncu so ob menjavah v domači vrsti gostje le nekoliko ublažili poraz in se Alposu približali na deset točk. Zelo slabo so Ločani izvajali tudi proste mete saj so jih "zmetali" stran, kar 12. Igralci Alposa pa so bili boljši tudi v skoku. Vse to skupaj je vplivalo, da so iz zadnjega gostovanja Ločani odšli poraženi.

Popravni izpit za poraz proti Alposu in možnost za zmago, ter s tem uvrstitev na 6. mesto v ligi UPC Telemach imajo igralci TCG Loka kave v soboto, ko prihaja v Škofjo Loko ekipa Zlatoroga.

Kaj o tekmi menita oba trenerja:

Gašper Potočnik, trener TCG – Loke kave: »Po dobrem začetku - hitro smo prešli v vodstvo za 10 točk - smo Šentjurčanom dopustili, da so nam vsilili svoj način igre, v katerem jim enostavno nismo kos. Zmage nas je stalo točno to, na kar sem opozarjal, torej met za tri točke in preveč skokov tekmecev v napadu.«

Damjan Novakovič, trener Alposa Šentjurja: »Tekmo smo začeli katastrofalno, gostom pa dovolili, da se 'odlepijo'. V zadnjih minutah uvodne četrtine smo razliko zmanjšali na 8 točk, nato pa v drugih desetih minutah dobesedno eksplodirali. Dobroigro smo nadaljevali tudi v tretji četrtini, v kateri smo prednost krepko povišali. Nazadnje smo zmagali za več kot 10 točakmi razlike, s čimer bi bili v krogu s TCG - Loko kavo boljši.«