+386 59 935 619

03128-1000010043

Elektra Esotech "mrknila" v Škofji Loki.
slikcaKošarkarji TCG Loka kave so več kot zasluženo slavili proti Elektri Esotech in jim zadali "mogoče" celo enega bolj bolečih porazov v letošnji sezoni. Elektra Esotech je v boju za tretje mesto v ligi UPC Telemach, skoraj nujno potrebovala zmago, ki pa jo v Škofji Loki niso dosegli.
TCG - Loka kava : Elektra Esotech 82:71 (16:24, 26:26, 13:13, 27:26)
Škofja Loka - Dvorana Poden,
gledalcev 400,
sodniki: Jelen, Lindič (oba Ljubljana), Milher (Celje).

TCG - Loka kava: Ljubenovič 9 (0:2), Mezek 3, Finžgar 17, Skok 17 (3:4), Jankovič 2, Troppan 2, Kovačevič 19 (8:10), Eržen 13 (7:10).
Elektra Esotech: Matijevič, Ručigaj 14 (2:2), Kunc 25 (5:8), Jeršin 4 (2:2), Vidovič 13 (2:2), Čmer 10 (2:2), Mihalič 5.

Prosti meti: TCG Loka kava 18:26, Elektra Esotech 14:17.
Met za tri točke: TCG Loka kava 10:24 (Kovačevič 3, Ljubenovič 3, Skok 2, Mezek, Finžgar), Elektra Esotech 7:19 (Vidovič 3, Ručigaj 2, Čmer 2).
Osebne napake: TCG Loka kava 22, Elektra Esotech 24.
Pet osebnih: Troppan (39.), Jeršin (36.).

Favorizirana Elektra Esotech se je na gostovanju pri Škofjeločanih zelo opekla in zapravila priložnost, da bi se - ob porazu Slovana - prebila na tretje mesto. Za Šoštanjčane je bil po obetavnem začetku, gostje so v prvem polčasu povedli za osem točk, kolikor je bila tudi razlika po prvih desetih minutah (24:16), usoden mrk v drugi polovici druge četrtine. Domači trener Potočnik je takrat na igrišče poslal Ljubenoviča in Kovačeviča, ki prej nista stopila v igro, v naslednjih šestih minutah pa Elektra ni dosegla niti točke, domači pa so neučinkovitost s pridom izkoristili. Po zaostanku 24:30 so s trojkami Ljubenoviča, Finžgarja in Kovačeviča ter še z nekaj uspešnimi akcijami naredili delni izid 18:0 ter po polovici tekme vodili z 42:30, medtem ko je Elektra v drugih desetih minutah dosegla vsega šest točk.

Teh slabih šest minut igre je nato odločilo tekmo. V drugem polčasu so bili Šoštanjčani bolj enakovredni, toda nikakor niso mogli priti bližje kot na deset točk. Domači so občasno še povedli tudi za 12, 15 točk in z disciplinirano igro ter taktično zrelostjo znali zadržati vse napade tekmecev. Ti so se še najbolj približali ob košu Čmera v 37. minuti (62:69), vendar zmage Loke Kave niso mogli ogroziti.

Domača dvorana je na nogah in z bučnim aplavzom pričakala zadnje sekunde srečanja. Prav tako so aplavz namenili trenerju Gašperju Potočniku in njegovi ženi Tanji, ki je v četrtek ponoči v kranjski porodnišnici rodila sina Luka.

Mladi družini čestitamo tudi mi in jim želimo obilo zdravja, sreče, dobre volje.

Kaj o tekmi menita oba trenerja:

Gašper Potočnik, trener TCG – Loke kave: »Z izjemo nekaj odprtih metov za tri točke, ki smo jih Šoštanjčanom dovolili na začetku, smo od druge četrtine naprej - to smo dobili za 20 točk - ves čas igrali zelo dobro. Kontrolirali smo potek tekme in zmaga ni bila nikdar vprašljiva, hkrati pa je tudi povsem zaslužena.«

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Čestitam Škofjeločanom, tokrat so bili boljši in v primerjavi z nami igrali na višji ravni. Nam ne ostane drugega, kot da stopimo skupaj in zmagamo na zadnjih dveh tekmah rednega dela sezone.«

Gašper in njegovi fantje so bili suvereni in nadigrali Elektro Esotec.