+386 59 935 619

03128-1000010043

Pionirke slavile še tretjič v 1. pionirski ligi…
slikcaTokrat so naše 93-in-manj-letnice na OŠ Mesto gostile neugodno ekipo iz Vipave in po zelo dobri obrambi v prvih treh četrtinah tekmo zanesljivo dobile.
Pionirke, 21.4.2007,

Odeja : Vipava 60:46 (20:9, 9:5, 16:10, 15:22)

Strelke:

Odeja: Homec, Tušek 12 (4:2), Hafner 9 (1 trojka, 3:2), Šmid, Čadež, Dumenčič 5 (1 trojka, 4:2), Bogataj 17 (9:3), Jereb 4 (6:4), Stanonik 9 (2:1), Mlinar 2, Bošnjak 2

Vipava: Ukmar, Kovač 4(3:0), Uršič 15 (6:3), Premrl 8, Bolčina, Kurtič 8 (1 trojka, 2:1), Marc 2, Tomažič, Čufer, Kovač 3 (5:1), Ferjančič 6 (7:2)

Tokrat je domači stroj začel delovati že ob začetku tekme, ko so si domače igralke v šestih minutah priigrale 9 točk prednosti. Naslednjih 14 minut do polčasa so nadaljevale v podobnem ritmu ter na odmor odšle z vodstvom 29:14. A navodila trenerja so bila da je tekmo potrebno zopet »začeti« v drugem polčasu in ne dovoliti nasprotnicam da z agresivno igro izničijo prednost. To navodilo so Ločanke vzele skrajno resno in 7 minut 3 četrtine odigrale zares borbeno v obrambi ter prednost 15 točk z delnim rezultatom 13:0 povišale na 28 (!). Do konca četrtine so malo popustile in prav tako v četrti četrtini, a tekmo brez problemov pripeljale do konca. Zelo razigrana je bila Anja, ki je 17 točkam dodal precej skokov tako v napadu kot v obrambi, lepo pa je koristila asistence Eve in Ivane. Slednja je k temu dodala še 12 točk. Zopet so dobro odigrale 95 letnice, Daša, Manca in Maja, ki so skupaj dosegle 16 točk, od tega 2 trojki. Ogromno dela sta v obrambi opravili Tinky in Alenka, ki sta najboljšo gostujočo igralko Ferjančič zaustavili na 6 točkah (do te tekme povprečje okoli 25)!
Tekmo je lepo zaključila Daša z metom za 3 točke prav ob izteku igralnega časa!

Izjava trenerja Fijavža: »Čestitke mojim igralkam za prikazano igro! Tokrat se je res videl napredek v naši igri in kolektivnosti, saj je bilo veliko točk doseženih po lepih asistencah. A moramo vedeti da takšne igre v napadu nebi mogli igrati, če v obrambi predvsem v prvem polčasu ne bi opravili tako kot smo, se pravi čvrsto in borbeno! To tekmo je dobila obramba in samo obramba!«