+386 59 935 619

03128-1000010043

Na domačem igrišču sezono končale z zmago
slikcaŠe šestič v tej sezoni so članice premagale ekipo iz Postojne. Tokrat najtežje doslej. Brdnikova 100% pri metu. Še samo dve tekmi do konca sezone.
ČLANICE – 1.SKL – 2.DEL – 10.KOLO – predčasno odigrana tekma

ODEJA – NESO LHKE
76:68 (18:20, 22:21, 24:10, 12:17)

Strelke:
ODEJA: Brdnik 15 (2/2, 1T, 3 asistence), Rešek 12 (2/0), T.Oblak 10 (2/2, 7 skokov), Horvat 9 (5/2, 1T), Vukovič 8 (2/2, 8 skokov), Srebrič 5 (1T), Novak 4, K.Oblak 4, Žakelj 4 (1/0), Ljubenovič.
NESO LHKE: Sajič 25 (9/3, 2T, 7 skokov, 5 dobljenih žog), Nelc 18 (18/14, 11 skokov), Korošec 12 (2T, 8 skokov), Slejko 11 (1T, 5 dobljenih žog), Škabar 2.

Gostje so prišle v Škofjo Loko s petimi igralkami, ki so bile pripravljene za igro. To dejstvo je najbrž ločanke tako uspavalo, da so v uvodnih minutah lahko gostje prišle do prednosti 10:2. Kar nekaj časa in energije so nato potrebovale, da so prišle do izenačenja, si do 18. minute prvič priigrale prednost 6 točk, vendar so kljub temu Postojnčanke odšle na odmor s prednostjo pol koša. Šele po odmoru so igralke Odeje izkoristile številčno prednost in začele uveljavljati svoje kvalitete, ter si priborile malo večjo prednost do konca 3.četrtine. Neso lhke pa niso popuščale in so še naprej ogrožale koš domačink. Kar štiri od petih so dosegle dvoštevilčno cifro košev in v nekaterih trenutkih so zgledale kot da je položaj na lestvici ravno obraten. Na koncu so sicer s slabo igro prišle do zmage domačinke in se tako za letos poslovile iz domačega igrišča. Zelo zaslužna za zmago je najboljša strelka Odeje, Karmen Brdnik, ki je s 100% metom iz igre in iz prostih metov dosegle 15 točk.

Trener Odeje, Drago Klemenčič: »Še šestič smo letos smo premagali danes izredno razpoložene gostje iz Postojne. V tekmo smo startali nekoliko prenežno in pustili gostjam preveliko prostora pod košema. Kaj hitro bi se nam to lahko maščevalo. Na trenutke svoje ekipe nisem poznal. Postojnčanke pa so tokrat odigrale najboljšo tekmo proti nam in jim je uspevalo skoraj vse. Res pa je, da tudi naša obramba ni bila prepoznavno neprebojna in smo jim to dopuščali. Tretja tekma v treh dneh je pač pustila svoje posledice. Za nas je dobro to, da smo vknjižili novi dve točki in tako še vedno lahko naskakujemo končno 7.mesto.«

Trener Neso Lhke, Radovan Petrovič: »Zopet smo odigrali zelo dobro tekmo, glede na vse težave, ki nas pestijo. Igralke so dokazale, da se s pravo mero motivacije in s pravim pristopom lahko dobro upirajo vsaki ekipi v tem delu tekmovanja. Še vedno pa je Odeja boljše moštvo in to je z zasluženo zmago tudi pokazala. Mojim puncam pa še enkrat čestitke za prikazano na današnji tekmi.«